Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Witch please!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Witch please!   Witch please! EmptyDum Dec 09, 2012 8:07 am

    Little Hangleton reprezentase in totdeauna un loc demn de evitat. Daca vara mai aveai norocul sa vezi oameni pe strada, iarna era considerat un oras fantoma. Defapt nici nu avea nevoie de martori.
    Adrian inainta prin nameti injurand prin fularul negru iarna. O detesta, o ura. Ii dispalcea frigul, zapada, raceala si tot ce mai tinea de ea. Okay... Craciunul era o exceptie.
    Arunca o privire catre ceasul argintiu pe care il avea la incheietura. Era aproape ora opt seara iar Joseph trebuia sa isi faca de acum aparitia. Ii spuse ca are o misiune pentru el dar soimul nu era convins de asta. Deobicei, prin misiune, Joseph intelegea trimiterea unei informatii destul de importante. Se opri in mijlocul intersectiei, fara sa isi faca griji de eventualele pericole.


[Privat: Jane]
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyDum Dec 09, 2012 8:44 am

Jane era acasa, in Little Hangleton. Conacul ce veghea peste orasel ii fusese lasat in grija pentru cateva zile, caci tatal ei avea treaba impreuna cu cativa dintre cei mai credinciosi adepti, incluzand-o si pe Maureen. Asa ca blonda era singura cuc in casa imensa; iar singuratatea parca ii apasa pe umeri cateodata. Privi pe fereastra; era noapte si mormane de zapada se intindeau peste bietul orasel. Insa asta nu o oprea daca voia ceva. Mai ales ca ei chiar ii placea zapada, si iarna era anotimpul ei preferat.
Se imbraca repede intr-o pereche de blugi, isi lua un pulover alb si pufos, fular si caciula violet si un palton negru ce ii depasea cu putin baza fundului. Nu isi mai pusese manusi, desi stia ca o sa ii inghete degetele. Tacuta, se aventura prin intinderile nesfarsite de pe strazi, nestiind daca mai era cineva pe-acolo; cel mai probabil, nu.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMar Dec 11, 2012 5:33 am

    Isi plimba intruna privirea de la un capat al strazii la celalalt si nici o silueta de om nu isi facea simtita prezenta. Joseph doar nu il pacalise pentru a veni la ora opt seara, sa stea in frig doar de dragul de a-l scoate din casa. Stia prea bine sentimentul de antipatie al soimului fata de anotimpul rece.
    Adrian! Se auzi de departare iar soimul se intoarse catre sursa vocii. Joseph in persoana pasea lent pana ajunse langa el, Adrian neschitand nici cel mai mic semn ca o sa il ajute ca drumul sa fie parcurs mai repede.
    Ai intarziat! Spuse satenul sec, fixandu-l cu privirea.
    Mda, ma rog. I-o reteza in zeflemea Joseph. Uite, ai aici pachetul. Trimite asta pe data de 24 decembrie la adresa asta. E foarte important sa ajunga! Spuse barbatul inmandu-i obiectele. Fara sa mai spuna altceva, se intoarse si Disparu.
    Satenul baga biletul in bazunar iar pachetul incepu sa il roteasca pe toate partile. Era destul de voluminos asadar trebuia sa il duca in mana, spre nefericirea lui.


ooc: Mii de scuze ca a durat atat de mult X_X
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMar Dec 11, 2012 12:41 pm

Jane se opri brusc vazand pe cineva la o distanta considerabila de punctul in care se afla ea. In mod normal, nu ar fi interesat-o, insa silueta parea cunoscuta, iar ea avea un sentiment ciudat in legatura cu asta. Vru sa inainteze si sa il salute, insa intr-un timp extrem de scurt, o alta silueta aparu de niciunde. Habar nu avea de ce, insa inima ei incepu sa bata puternic. Poate era doar obisnuinta ca propria casa nu era un loc sigur. Niciodata nu stia cand se putea infiltra cineva strain care voia sa atenteze la viata ei sau a tatalui, deci era mereu hiper-atenta la tot ceea ce se petrecea.
Varandu-si mainile in buzunarele paltonului, se trase langa un gard vechi al unei case ce parea parasita. Urmari scena cu o spranceana ridicata, caci ceva tot ii parea in neregula. Insa chiar si dupa plecarea barbatului dubios, tot nu se apropie. Poate totusi nu era cazul.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMier Dec 12, 2012 6:22 am

    Renunta in cele din urma sa mai afle ce e in pachet fara sa il poata des.... Magie. Asta era. Putea foarte usor sa aplice o vraja si apoi sa foloseasca Reparo pentru a aduce totul la starea initala. Dar curiozitatea nu mai invinsese de data asta. Tot ce isi putuse da seama era ca adevarul continut era inchis intr-o cutie pentru a nu fi identificat prea usor. Se incrunta usor si lasa mana pe langa corp. Lua biletelul si isi trecu privirea peste el fara sa il citeasca. Acum nu trebuia sa faca altceva decat sa ajunga cat mai repede in Londra. Inca nu putea sa Dispara si sa Apara asadar era nevoit sa se foloseasca de metodele obisnuite. La naiba cu acele teste.
    Cu privirea in pamant, Adrian nu acordase atentie gardului vechi pe langa care trecuse si implicit nici lui Jane.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMier Dec 12, 2012 11:58 am

Jane isi ingusta ochii si il privi atenta. Nu stia de ce era atat de interesata de data asta, insa ceva parea ca nu era in regula. Si desi de obicei ea era nepasatoare si nu isi baga nasul acolo unde nu ii fierbea oala, insa acum era determinata sa afle ce se intamplase cu cateva secunde in urma chiar in fata ei.
Baiatul trecuse deja de ea, insa se impinse pe picioare si se intoarse cu fata la el. Isi vari mainile in buzunarele paltonului negru. Parul blond ii cadea usor pe umeri pe sub caciula violet.
Adrian! zise ea, privindu-l fix.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMier Dec 12, 2012 12:52 pm

    Tresari usor cand se auzi din nou strigat pe nume. Pentru doua secunde crezuse ca Joseph uitase sa ii mai spuna ceva insa vocea era una feminina. Se intoarse pe calcaie dar nu se apropie de... Jane?! Ce cauta ea acolo? Si mai ales, de cand il urmarea?
    Jane! Spuse soimeanul la randul sau. Ce faci aici? Avu sentimentul ca in glas i se simte nesiguranta.
    Incerca sa elimine lucrul acesta printr-o tuse teatrala, lucru care ii si reusi. Cat vazuse oare si mai ales ce minciuna ar fi putut inventa pentru a iesi nevinovat? Cam greu, din moment ce trebuia sa gandeasca repede, rational si logic. Nu se sinchisi sa ascunda pachetul la spate, cel putin nu inca. Nu avea ce sa o intereseze pe Jane continutul acestuia.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyJoi Dec 13, 2012 10:35 pm

Jane stia ca simpla ei prezenta in Little Hangleton ar fi putut ridica semne de intrebare, enigme carora nu voia si nu putea sa le raspunda. Elevii de la Hogwarts nu aveau nicio treaba cu acest satuc, cunoscut mai ales ca locul de provenienta al Lordului Intunecat, dar ea era acolo. Dar si Adrian era tot acolo, fapt care ridica banuieli si suspiciuni, mai ales din cauza nesigurantei din glasul lui.
Eu? intreba ea increzatoare, ridicand din umeri. La o plimbare prin zapada... Imi place iarna, oricat de frig ar fi. Dar tu...? intreba, ridicand o spranceana.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptySam Dec 15, 2012 5:45 am

    Eu urasc iarna. E frig, zapada, ger si viscol sau ninsoare. Ii raspunse Adrian cu un zambet viclean pe buze.
    Daca tot avea sa o minta - atat de mult incat sa se faca destul de credbil - atunci trebuia sa o faca cu stil, rafinament si eleganta. Nu se putea da de gol printr-o replica care sa trezeasca suspiciuni, desi prin simpla lui prezenta acolo ar fi putut trezi suspiciuni.
    Okay, nu tragea de timp pentru ca nu avea pentru CE sa traga de timp. Interpretase intrebarea "Dar tu?" ca venind din partea afirmatiei ei cu zapada. Raspunsul lui chiar reprezenta un adevar.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyDum Dec 16, 2012 7:19 am

Jane intr-adevar nu avea o mare incredere in Adrian, pentru simplul fapt ca vrajitorii care nu aveau nimic de ascuns, mai ales elevii de la Hogwarts, nu prea aveau ce cauta in Little Hangleton. Conacul Lordului Intunecat era acolo; Devoratorii Mortii apareau din cand in cand, capabili sa distruga orice forma de viata care nu impartasea aceleasi principii si idei cu ale lor. Asa ca prezenta Sefului Ochilor-de-Soim in oraselul ei natal ridica multe semne de intrebare pentru blonda.
Auzindu-i raspunsul evaziv, chicoti amuzata, rotindu-si ochii. Realizezi ca nu asta te-am intrebat, nu? intreba ea, fixandu-l cu privirea ei albastra, aproape glaciara. Ce faci aici, in Little Hangleton, noaptea?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyJoi Dec 20, 2012 7:41 am

    Il prinse. Un ranjet ii aparu pe chip si nu schita nici un alt gest. Isi trecu mana libera prin par si i se adresa complet relaxat.
    Scumpo, nu e treaba ta ce fac eu aici, la fel cum nu e treaba mea ce faci tu aici! Spuse Adrian cu o nuanta de seriozitate in glas. Ascunse pachetul la spate si se indeparta de ea. Trebuia sa scape cat mai repede de el. Nu putea sa astepte pur si simplu data ca sa il livreze. Oricum... ce se putea intampla daca il trimitea mai devreme?!
    Aceeasi intrebare putea sa i-o adreseze si el. Chiar daca era o viperina, prezenta ei putea sa trezeasca la fel de multe suspiciuni ca si el. Dar luand in considerare ca nu era nimeni in jurul lor, cine s-ar mai fi obosit sa ii recunoasca si sa isi ridice semne de intrebare?!
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyDum Dec 23, 2012 12:12 am

Jane intr-adevar simtise ca ceva era in neregula cu tot; cu Adrian, cu barbatul misterios de mai devreme si cu pachetul pe care soimeanul se chinuia sa il ascunda pe cat posibil. Insa daca tanarul nu ar fi reactionat atat de defensiv, poate ca intrebarea ei ar fi venit drept una normal, curioasa si atat. Dar datorita vorbelor lui si modului in care incerca sa isi ascunda pachetul, suspiciunile lui Jane cresteau din ce in ce mai mult.
Il privi indepartandu-se, ochii ei ingustati urmarindu-i fiecare miscare. Nu ma lua pe mine cu 'scumpo', zise ea, ranjind in coltul gurii. Nu cred ca ai vrea sa se afle de ratacirile tale nocturne printr-un loc ca Little Hangleton, baiete, raspunse, aranjandu-si suvitele blonde ce ii ieseau din caciula.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMier Dec 26, 2012 4:15 am

    Acelasi lucru cred ca as putea si eu sa spun despre tine. Chiar daca esti o viperina asta nu inseamna ca iti permite cineva sa umblii aiurea noaptea prin Little Hangleton. Ii raspunse Adrian intepat.
    Deja devenea enervanta. De ce nu iti putea vedea pur si simplu de drumul lui, sa se prefaca ca nu il cunoaste. Dar nu. Tocmai azi de intamplasera sa se intalneasca cu blondina si nu cu oricare. Jane era prea curioasa, lucru care ii putea aduce belele.
    Ce vrei de la mine ca sa ma lasi in pace? Am treba si nu am timp de irosit cu o pustoaica. Spuse rastit soimeanul gesticuland. Ii arunca o privire urata. Cum il putea numi "baiaete" cand ea era cea mai mica.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyMier Dec 26, 2012 7:04 am

Jane aproape ca ii rase in fata auzindu-i vorbele. Ca sa fie sincera, nu avea nimic cu baiatul, in sensul ca nu se certasera niciodata sau asa ceva. Insa avea momentele lui cand era prea plin de el, chiar daca poate nu avea dreptul chiar in acel moment. Cum era clipa de fata, cand el o daduse in bara, insa tot el se rastea la ea si avea tupeu.
Pana la urma pufni intr-un ras batjocoritor, caci nu se mai putu abtine. Daca s-ar fi stiut cu musca pe caciula, nu ar fi insistat atat de mult, Adrian ar fi trebuit sa inteleaga asta.
Aici locuiesc, spuse ea, ridicand indiferenta din umeri. Am un bilet de voie semnat de directoare, sunt aici la matusa mea.
Spusele ei erau adevarate in mare, chiar avea acel bilet de voie; doar ca nu isi vizita matusa, asa cum stia toata lumea, ci tatal.
Mai baiete, rase din nou atunci cand acesta incepu sa se enerveze. Nu vreau nimic de la tine, ca sa fiu sincera. Dar e amuzant sa te enervez, mai ales ca vad ca iti sare tandara destul de usor.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptySam Dec 29, 2012 8:53 am

    Oke. Acum, daca ai terminat de facut experimente pe mine si pe starile mele, as vrea sa plec. Ii raspunse intepat soimeanul.
    Aici locuia? Asta era probabil unul dintre cele mai ciudate locuri alese pentru a locui. Erau ce e drept cateva familii care isi duceau traiul de zi cu zi insa Jane... Si ii pica fisa, cam tarziu, ce e drept insa mai bine mai tarziu decat niciodata.
    La o distanta de vreo cativa metri de fata, Adrian se intoarse pe calcaie, fixand-o cu o privire ciudata pe blondina.
    Ai legatura cu Voldemort!Spuse el sigur pe el. Nimeni nu locuieste aici fara sa aiba vreo legatura cu el. Si mai mult, tie nu iti e frica sa te plimbi singura prin locurile astea, asadar ai o legatura stransa cu el. Gandi satenul cu voce tare. Lasand la o parte faptul ca nici lui nu ii era frica sa se plimbe de unul singur pe acolo, Jane ascundea ceva probabil la fel de important ca si el.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptySam Dec 29, 2012 11:59 pm

Ca sa fie sincera, Jane nu avea absolut nimic cu Adrian. Il intalnise in magazinul lui Borgin, dupa care din nou la Oglinda lui Erised si de cateva ori pe coridoare, bineinteles. In general, se salutau si plecau mai departe, fiecare cu colegii si prietenii lui. Asa ca nu era ca si cum blonda chiar isi dorise sa il prinda pe picior gresit, insa se intamplase, iar ea era totusi la Viperini, asa ca dorinta de a-i pune pe ceilalti intr-o lumina proasta era oarecum innascuta. Ranjind in coltul gurii, doar il urmari cu privirea cum se indeparta. Pachetul pe care il primise soimeanul era suspect, iar el fusese foarte defensiv, asa ca era clar ca era ceva in neregula cu el.
Ridica o spranceana insa atunci cand acesta se opri si incepu sa ii indruge baliverne despre Voldemort si cum ea avea o legatura stransa cu el. Lasa capul pe spate si dadu drumul unui ras prelung, malefic aproape. Oh, Merlin... De mult nu am mai ras asa. Ce logica de copil de gradinita, credeam ca voi de la Ochi-de-Soim trebuia sa fiti mai inteligenti de atat. E un sat de oameni, locuiesc aici de cand m-am nascut, minti ea cu nonsalanta, ridicand din umeri. Nu stiu cum sa-ti spun, dar nu vad ca tie ti-ar fi frica singur pe aici.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V
Adrian Ivashkov


Mesaje : 340
Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyDum Dec 30, 2012 2:22 am

    Si ea ii ascundea ceva. Era sigur de asta. Mereu evitase sa vorbeasca despre parintii sai, despre trecutul ei. Barbatul care intrase in aceea zi la Borgin ii daduse o veste nu prea draguta, pe deasupra o mai si cunostea. In camera oglinzii iarasi nu vorbi despre cine e tatal atat de bolnav iar acum asta. Locuia in Little Hangleton. Coincidenta?! Greu de crezut. Si de ce ar fi cedat in fata ei si mai ales pentru ce?!
    Nu la asta ma refeream si o stii prea bine! Marai Adrian fixand-o cu privirea si amintindu-si de momentul cand ii raspunse la intrebarea "Dar tu?". Mda... Naspa sentiment. Dar bine. Treaba ta. Eu sunt atat de curios spre deosebire de tine. Ii raspunse serios.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! EmptyJoi Feb 28, 2013 9:20 am

TOPIC CLOSED
Viperini -> 80 puncte
ODS -> 90 puncte
Sus In jos
Continut sponsorizat





Witch please! Empty
MesajSubiect: Re: Witch please!   Witch please! Empty

Sus In jos
 
Witch please!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Little Hangleton-
Mergi direct la: