Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Don't get in my way !

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyLun Feb 11, 2013 2:55 am

  • Ca deobicei, ea ajungea sa isi trimita corespondenta la o ora la care ar fi trebui sa fie in pat si sa doarma dusa. Isi freca putin ochii, incercand sa nu adoarma si lega scrisoarea gigantica pe care o scrisese cu 2 nopti in urma si pe care o tot rescrisese incat nici ea nu mai stia ce continea acum scrisoarea de piciorul unei bufnise. Deschise geamul si o lasa sa-si ia zborul. Isi scoase pachetul de tigari pe care il furase defapt de la Damon, dar la cat de mult fuma el , nici nu sesizase. Isi aprinse una si privi putin pierduta pe geam , in ultimul timp se simtea asa de pustie.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyJoi Feb 21, 2013 3:36 pm

Scrisese din nou o scrisoare pentru cei de la Azkaban ca sa ceara detalii despre fratele sau, insa stia ca oricum nu va afla nimic. De fiecare data is racea gura si isi pierdea timpul cand discuta cu cei de la minister si niciodata nu puteau sa cada la pace cu ei.
Cand ajunse in turn, observa ca nu era singura, insa fata dinauntru nu parea sa-i fi observat prezenta, deci incerca sa nu o deranjeze. Pasi incet catre bufnita sa, Errol si ii inmana scrisoarea. O lasa sa zboare libera prin fereastra deschisa apoi se uita din nou catre fata, care acum o privea. Ii zambi si observa ca era Deborah de la orele de curs.


ooc: n-am vazut sa fie privat.. sper ca e ok .
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyVin Feb 22, 2013 7:01 am

  • Privi ce timp doar cum fumul se risipea printre buzele sale, uitanddu-se pe geam si dandu-si suvitele castanii de par de pe chip, mereu o deranjau fiindca nu putea sa vada bine din cauza lor. Termina tigara si dadu drumul chistocului sperand totusi sa nu nimereasca pe cineva in cap, si abia dupa aceea isi dadu seama ca nu era singura.
    - Oh, buna, ii zambi ea tinerei blondine.

ooc: e ok <3
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyVin Feb 22, 2013 12:21 pm

- Salut, spuse blonda si privi cum bufnita iesea din aria ei vizuala, indreptandu-se catre inchisoare.
- Deborah, nu? intreba soimeanca si se aseza langa tanara, punandu-si picioarele intr-o pozitie de yoga si zambind frumos. Era destul de flexibila cand venea vorba de gimnastica si sporturi, o considera un atuu .
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Feb 23, 2013 3:06 am

  • - Yep...ne-am mai vazut pe la ore si la petrecerea de revelion... murmura ea si se aseza si ea undeva, pe un scaun care nu era prafuit, dandu-si parul dupa umeri. And you're Destiny as far as I remember....stiu ca incepuse Damon sa povesteasca ceva despre niste chiloti, dar nu am inteles mai nimic... murmura ea si incepu sa rada, clatinand din cap.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Feb 23, 2013 3:31 am

Rase. Isi amintea cu drag acea peripetie, desi o cam luase razna, ca de obicei.
- Da, pai, ma certam aprig cu Raluca Lostem si au avut ei doi o discutie in care Damon ii spunea ca vrea sa stie marimea de la sutien si culoarea chilotilor, spuse ea si pufni in ras. Cand am impietrit-o am verificat si eu putin culoarea, reusi sa adauge inainte sa inceapa sa rada de-a dreptul .
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Feb 23, 2013 3:46 am

Pe Bo o bufni rasul cand auzi si ea in sfarsit cum trebuie intamplarea, caci de la Damon inafara de partea cu chilotii nu se intelesese absolut nimic. Incerca sa se linisteasca, facandu-si vant cu mana.
- Asta e asa de tipic Damon ! Cred ca daca afla Kat il arunca pe geam cu tot cu cealalta cercetasa, clatina viperina din cap.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Feb 23, 2013 4:19 am

- Am inteles ca a aflat.. cica ar fi intrat acolo dupa ce am plecat eu, zise blondina dupa se saturase de atata ras.
Isi trecu mana prin par, aranjandu-l si punandu-si-l pe umeri, cum ii placea ei, apoi zambi si isi sprijini spatele de perete. In mintea sa umblau multe lucruri, printre care si: cat o fi ceasul ? o fi ajuns bufnita? oare cand primesc raspuns? dar si altele gen " de ce-uri " idioate .
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Feb 23, 2013 6:11 am

  • - Inseamna ca Damon a patit-o dupa aceea...oricum si-o merita, mereu face numai idiotenii...ma mir ca mai e in viata, copilu' ala e un magnet la belele, clatina ea din cap, desi stia ca e un fel de 'rade ciob de oala sparta' pentru ca si ea atragea mereu belele, mai ales ca se ducea mereu in locuri in care nu avea ce cauta, locatii care avea in nume cuvantul 'interzis'.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyLun Feb 25, 2013 12:55 pm

- Mda.. nu e singurul, zise ea razand. Se uita catre bufnie si le observa pe acestea cum stateau cu ochii mari atintiti asupra lor, parca fiind captivate de discutie si incercand s-o asculte. Daca n-ai fi stiut ce sunt, a-i fi crezut ca sunt tepene, fara viata. Afara, noaptea era una intunecata, innorata si fara stele, rezulta plictisitoare si linistita..cel putin pentru blonda.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyLun Feb 25, 2013 1:52 pm

  • - Yeah, I have to admit I get in trouble very easily too, clatina ea din cap. Diferenta era ca Damon chiar si cauta, ea pur si simplu se afla la locul nepotrivit, la ora nepotrvita si asta era. Se uita scurt la bufnite, care era oarecum inspaimantatoare din cauza ochilor ridicol de mari, dar nu spuse nimic....trecuse ea prin altele mai rele decat privirea urata a unor pasari.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyMier Feb 27, 2013 10:03 am

- Padurea/Sectorul interzis, plus ca ma enervez repede si intru in conflicte foarte dure care duc si la violenta. Dar de obicei scap basma curata, nu degeaba sunt la ochi-de-soim, spuse tanara razand si cu o sclipire in ochii sai de un albastru intens si pur.
- Ai venit aici sa trimiti o scrisoare? intreba blonda, suspicioasa ca Deborah nu plecase deja de acolo.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyMier Feb 27, 2013 10:28 am

  • - Nu, nu chiar...voiam liniste si deobicei aici nu vine nimeni...sunt doar eu si bufnitele... ranji ea intr-un mod tampesc. Avea o oarecare atasare de locul acela...fiindca in noaptea in care se intalnise cu Adrian acolo el ii spusese pentru prima data 'scumpo' si probabil inca de atunci se atasase de el. Dar nu mentiona chestia asta, cel putin nu inca...oricum deja incepuse sa se 'imprastie' viata mai mult sau mai putin oficial despre relatia lor, dar oricum ei nu ii pasa, din partea ei sa stie si toata lumea ca nimeni nu avea voie sa puna mana pe Adrian inafara de ea.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Mar 02, 2013 1:32 am

- A, inteleg. Excuse-moi si je te perturbé! sopti ea cu accentul sau perfect frantuzesc si afisand un zambet cum numai ea stia, privind in continuare bufnitele care se balanganeau in lumina lunii.
Tacerea fu sparta de catre un urlet venit de nicaieri, din noapte, incercand parca sa-si cheme luna mai aproape de el.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptySam Mar 02, 2013 2:16 am

  • - Stai linistita, nu m-ai deranjat, zambi Bo finut. pentru ca apoi sa tresara din cauza urletului. Clatina usor din cap, sprijinindu-se cu spatele si mainile de peretele rece in timp ce se uita in jur. Daca statea bine sa te gandesti, locul devenea destul de creepy daca erai singur, fiind destul de intunecat si bufnitele alea se holbau permanent la tine.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyDum Mar 10, 2013 2:27 pm

- Ok, spuse tanara soimeanca si zambi larg. Isi framanta mainile, jucandu-se cu ele, scapand de frig intr-un mod " babesc " si scapand si de plictiseala in acelasi timp. O data la cateva minute mai privea si pe geamul deschis, uitandu-se in zare.
- Te deranjeaza daca-l inchid? Mi s-a facut cam frig.. zise ea, apoi adauga un : "s'il vous plaît" tremurat.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
Deborah Lovegood


Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyMar Mar 12, 2013 3:47 am

- Nu-i problema, ii zambi ea si isi flutura mana, geamul inchizandu-se. Trebuia sa recunoasca, desi Damon era un dobitoc, o invatase multe vraji mute folositoare si era inca recunoscatoare pentru acest lucru, chiar daca era inca foarte suparata pe el. La un moment dat auzi un scartait si se incrunta usor, pentru ca nu era nicio usa deschisa in apropiere care sa scartaie din cate stia.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! EmptyJoi Mar 21, 2013 10:53 am

- Probabil e doar vantul.. zise ea, deasemenea incruntandu-se, fara sa vrea, mai mult din instinct.
Si totusi se ridica si isi indrepta pasii catre sursa zgomotului, incercand sa nu faca prea mare tam-tam din asta. Gasise o cutie mare in care se zbatea ceva. Mari ochii si o intreba pe viperina:
- Crezi ca e o bufnita?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Don't get in my way ! Empty
MesajSubiect: Re: Don't get in my way !   Don't get in my way ! Empty

Sus In jos
 
Don't get in my way !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Turnul Bufnitelor-
Mergi direct la: