Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Maybe I'm a little disfunctional

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 5:44 am

  • Nu trecuse mult de cand Kol ajunsese la Hogwarts si nu stia pe nimeni, nu era asa un mare comunicativ sa se bage singur in seama si sa-si faca cunostiinte. Se plimba cu pasi calmi, moi, pe marginea lacului semi-inghetat, caci afara era un frig incat numai un nebun ca si Kol iesea sa se plimbe la temperatura aia. Isi aprinse o tigara, sufland fumul in sus si zambind vag, idiotesc, zambetul tipic Kol care te facea sa bufnesti in ras chiar daca nu avea pic de simtul umorului. Isi ciufulii parul privind spre o silueta care se apropia de el...se ruga la toti sfintii sa nu fie o profa sau ceva, dar la ce noroc avea el...
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:17 am

  • Isi ciufuli parul uitandu-se in oglinda, nu statea nici cum. Se enerva, isi lua bagheta si in cateva secunde se facu drept exact cum trebuia sa stea. Zambi satisfacuta si merse la dulap, isi alese o pereche de blugi, cizmele si un tricou iar geaca de blugi inchisa la culoare insa scurta peste. Iesi din castel si simti cum aerul rece insa revigorant o izbeste exact in fata. Pe unde sa o ia? Lacul suna bine asa ca pasii o purtara intr-acolo, vrand sa se plimbe exact pe marginea lacului. O silueta se contura in fata ochilor ei, insa nu stia cine era desi continua sa mearga privind lacul inghetat.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:22 am

  • - Guten Tag, meine Frau, se auzi vocea dulce si moale a lui Kol cand blondina ajunse destul de aproape incat sa-l auda, vorbind intr-o germana perfecta, cu accentul specific, oarecum dur, dar sexy in timp ce elibera fumul printre buzele palide si masculine in directia opusa ei, renuntand in cele din urma la tigara, nevrand sa-i faca rau fetei cu acel fum nociv.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:24 am

  • Tresari cand auzi o voce masculina si isi ridica privirea din pamant analizand posibila tinta, insa individul parea tot un elev ca si ea. Cum era noua pe aici, nu cunostea foarte multa lume iar Damon cu Katherine ii ajunsesera pana in gat. Schita un zambet inofensiv si in acelasi timp prefacut, dar cu o voce moale spuse:
    -Se pare ca nu sunt singura careia ii place frigul. In general toti fugeau de el, de aceea ea prefera sa fie mai diferita de toti.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:29 am

  • - Nu e nevoie de jăratic: infernul sunt ceilalți... sopti Kol, zambind sclipitor, irisii sai ciocolatii, hipnotici studind ochii ei verzi ,la fel de atragatori. Bineinteles ca tanarul obisnuia sa vorbeasca codat si majoritatea nu intelegeau vreodata la ce se refera el. Se apropie mai mult de dansa, prinzandu-i mana in mana lui rece, dar placuta la atingere si sarutandu-i-e usor. Kol Mikaelson...is a really pleasure for me to meet such a beautiful lady ! murmura, inclinandu-si capul in semn de respect, asa cum il invatase crudul sau tata.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:33 am

  • Isi mijii ochii privindu-l suspicioasa. De cand atata bunatate pe capul lui? Sau se obisnuise ea prea mult cu cei de la Durmstrang si de aceea acum ii era greu sa creada ca o persoana chiar poate fi un gentleman sau o gentlewoman.
    Ii studie cu atentie ochii insa nu se opri mult in zona lor, nu voia sa para ca se pierde in ei cand chiar asa era, parea vulnerabila. Isi retrase mana cu delicatete si o baga la loc in buzunarul gecii, spunand:
    -Meghan Lilith Stryder, cum preferi. O placere de asemenea. Spuse ea amintindu-si ca unii ii ziceau Meg iar alti Lilith, depindea de fiecare persoana.
    -Cum de esti singur? Deobicei..baietii de pe aici prefera compania "turmelor de fete"..obsedate de ei.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:36 am

  • Kol clipi des cand auzi intrebarea, chicotind apoi usor, punandu-si si el mainile in buzunare gecii, si asa erau inghetate.
    - Aahhm...nu-mi plac fetele obsedate si sunt mai singuratic, recunosc...in plus, fiind nou, nu cunosc pe nimeni ! zice sincer, ridicand din umeri. How about a walk? ii zambi el, oferindu-i bratul.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:38 am

  • La fix ! Cineva care in sfarsit nu murea doar ca sa primeasca faima si ca toate fetele de la case sa stea la coada. Gandul asta o ducea la Damon, insa isi scutura repede capul revenind la realitate..nu avea sa-si strice ziua cu el. Accepta bratul lui Kol zambind si dand din cap afirmativ.
    -Suna bine. Si eu sunt noua, m-am transferat semestrul asta de la Durmstrang..deci imprejurimile pentru mine inca sunt o dilema.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:39 am

  • - Ei...atunci vom merge intr-o plimbare de recunoastere, vom...cunoaste si noi imprejurimile, sperand ca nu ne vom rataci... chicoti tanarul , incepand sa paseasca usor, atent pe unde o lua, sa nu se trezeasca dupa ca nu mai stie sa se intoarca. Ii mai arunca cateo privire fetei, care avea niste trasaturi care il incantau. So, tell me more about you, Meg...
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:43 am

  • Nu ar fi suparat-o sa se rataceasca cu el, insa nu ar fi recunoscut asta nici in ruptul capului. Il cunostea doar de cateva minute, nu avea sa se arunce cu capul inainte si apoi sa se loveasca.
    - About me? Ia sa vedem...m-am nascut in America de sud, am fost la Durmstrang trei ani dupa care matusa mea m-a mutat aici, din nefericire. Imi place ciocolata alba, trandafirii albi si baietii cu atitudine. Spuse ea cu referire la exact ce ii place ei.
    -Randul tau, am zis deja prea multe despre mine.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:48 am

  • - Eu m-am nascut in Germania, dupa cum probabil ti-ai dat seama dupa accent...in Berlin. Imi plac masinile, cred ca defapt am o obsesie pentru el...nu-mi place sa fiu contrazis sau sa nu fie ca mine, sunt destul de incapatanat...imi place linistea...si nu stiu, daca mai vrei sa stii ceva anume, ma poti intreba, insira el cateva lucruri ,afisand unul din zambetele sale absolut superbe in timp ce o privea cu atentie.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:50 am

  • Aham, deci era tipul care nu ii placea sa fie contrazis. Ei bine la ea regula asta pica, caci avea exact aceeasi atitudine.
    -Nici mie nu-mi place sa fiu contrazisa, se pare ca aici comportamentele noastre se cam bat cap in cap. Spuse ea pe un ton nonsalant ca si cum chiar ar fi afectata de asta, insa nu era.
    -Ce fel de fete iti plac? Se trezi ea spunand insa regreta imediat dupa, dar acum fapta era facuta si nu avea sa de-a inapoi. Era curioasa de fel.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:54 am

  • Kol incepu sa chicoteasca auzind intrebarea, privind-o acum atent cu coada ochiului in timp ce se gandea cum sa-i raspunda.
    - Nu-mi plac fetele nepasatoare...care se baga intr-o relatie, dar nu le pasa deloc de tipul cu care sunt...sau violente, care se iau la bataie sau mai stiu eu ce... stramba din buze, incepand cu ce nu-i place, fiindca asa ii fu mai usor.Le prefer pe cele mai...normale sa zicem ,care nu se dau in spectacol si care stiu sa tina un baiat langa ele, zambi in coltul gurii, oftand. Tie ce baieti iti plac?
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 8:57 am

  • Asculta cu atentie fiecare cuvintel pe care il spunea el si incepea sa-i placa atitudinea lui tot mai mult, ceea ce o enerva. Nu voia sa para disperata caci nu era, insa daca pe parcurs l-ar fi cunoscut mai bine..
    -Cu atitudine, care nu cer o turma de fete dupa ei si nu stiu..mai linistiti, nu se dau in spectacol si sunt genul mai singuratici. Spuse ea lasand privirea in jos schitand un zambet in coltul gurii insa il drese repede revenind la figura initiala. Privi in stanga si in dreapta, ajunsera intr-un camp deschis..ceea ce ii se parea ciudat.
    -Esti sigur ca stii pe unde mergem?
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:00 am

  • - Aaa, not really...dar lacul inca nu s-a terminat, deci banuiesc ca inca nu ne-am indepartat prea tare de castel... sopti, uitandu-se apoi mai atent in jur...dar imprejurimile nu te ajutau deloc, peste tot copaci si desi inaintai simteai ca parca stai pe loc. Am mers doar drept, deci presupun ca daca vrem sa ajungem inapoi trebuie doar sa facem cale intoarsa... adauga dupa cateva minute bune.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:04 am

  • Cale intoarsa pe unde? Totul era asezat atat de aiurea incat te puteai pierde foarte usor, de aceea grija o cam apasa. Insa avea bagheta la ea, era pregatita de orice.
    -Sper sa ai dreptate, murmura ea dand inca o privire in stanga si in dreapta apoi revenind la persoana lui.
    -Nu de alta, insa daca ne pierdem..cum nu cunoastem niciunul imprejurimile probabil ne va lua ore sa ajungem inapoi. Murmura ea simtind in aer ceva apasator..care nu era chiar concludent cu ce voia ea sa fie. O umbra trecu printre copaci, tresari..simtindu-se amenintata.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:07 am

Kol isi ridica un deget in aer, facandu-i semn blondinei sa nu se miste si sa nu vorbeasca. Ochii lui ageri scurta repede totul, zarind din nou aceea silueta, care ba se apropia, ba se indeparta. Isi scoase bagheta de sub haina, facand cativa pasi precauti, simtind un vant rece, semn ca tipul sau tipa respectiva trecuse in fuga pe langa el. Vazu pe jos o plic kaki si apoi nici urma de individ/individa. Ofta si il lua, uitandu-se suspicios la el.
- Un mesager..dar oare pentru care dintre noi e?
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:15 am

  • Se uita in stanga si in dreapta, silueta fantomatica se plimba de o parte si de alta a copacilor si ba se indeparta ba se apropia prea tare. Se dadu cativa pasi in spate si privi suspicioasa spre plicul kaki. Il lua din mana lui Kol si il cerceta, pe spate si pe fata nu scria nimica. Dadu din umeri.
    - Nu stiu, deschidel. Spuse ea inmanandu-l lui, era sigura ca nu ii era destinat ei. Nu avea cine sa-i trimita..sau cel putin asa credea.
    - Nu! Stai, s-ar putea sa fie o capcana..spuse ea privind plicul..il lasa jos si ii facu semn baiatului sa se indeparteze putin, iar cu bagheta murmura o vraja.
    -Ti-am spus, daca deschideai plicul fara vraja de protectie asupra lui..probabil exploda.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:19 am

  • Kol se incrunta si lua plicul, scotand ce era inauntru...era o simpla coala alba, pe care nu scria nimic. O intoarse pe toate partile. O mototoli si o arunca pe jos...in schimb asta reveni numaidecat la forma initiala.
    - You gotta be kiddin` me...wtf is that?! ridica el intrigat o spranceana, fiindca totul arata ca o gluma proasta, sau...ca o capcana. Incerca sa rupa hartia si o facu bucatele, insa din nou, ea reveni la normal. And the point it? mai intreba, total derutat.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:23 am

  • Pufni scurt in ras, foaia care isi revenea la normal? Era ciudat si in acelasi timp bizar, dar si inspaimantator. Desi in lumea magiei totul era posibil, asta nu mai vazuse pana acuma. Lua foaia in mainile ei si isi trecu degetele lungi si fine peste foaie. Simti niste litere cum se unduiesc, insa nu realiza ce scrie deoarece foaia era alba.
    -Scrie ceva pe ea, insa nu sunt chiar sigura ce. Tresari brusc cand plicul exploda chiar langa ea si se dadu cativa pasi in spate inghitind in sec.
    -Bine..that's weird.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:26 am

  • Kol marii ochii imediat ce vazu foaia explodand, dar apoi irisii lui se deplasara dupa silueta lui Meghan.
    - Ahm, uh... esti bine? intreba nesigur, vazand ca acum foaia nu-si mai reveni, fiindca nu mai ramasese nimic din ea. O privi atent, asigurandu-se din priviri ca nu fusese ranita in urma micii explozii, avand o expresie destul de ingrijorata.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:31 am

  • Simti o usoara ameteala, insa in scurt timp ii reveni. Se incrunta privind in gol, plicul tocmai disparuse si ramase doar foaia in mana ei. Doar nu avea acuma sa lesine sau ceva in gen, nu ii statea in caracter. Isi indrepta privirea catre Kol zambind cald.
    -Sunt bine, nu-ti fa griji. Ce facem cu foaia? O lasam..aici..pur si simplu? Spuse ea punand foaia jos nevrand sa o mai atinga o buna vreme de timp.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:33 am

  • - Cred ca mai bine am sta cat mai departe de ea, errr... ingana nesigur, dand apoi din umeri. Veni langa ea, punandu-si mainile sidefii si reci pe obrajii ei. Sigur esti bine...ma ingrijorezi, murmura, fiindca observase scurta ei stare de ameteala si se gandi daca totusi nu cumva foaie aruncase o vraja sau ceva asupra ei care sa o afecteze intr-un fel sau altul.
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV
Meghan L. Stryder


Mesaje : 239
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 28

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:35 am

  • Inghiti in sec, poate ca zicea ca era bine insa nu era. Devenise palida la fata, deja se imagina alba ca varul. Inchise ochii pentru cateva momente si dadu din cap afirmativ la vorbele lui Kol despre foaie. In plus, de ce s-ar tine o foaie dupa ei? Nu avea nici o legatura cu niciunul dintre ei.
    -Da..cred ca da. Simti mainile reci pe obrajii ei si si le puse peste a lui insa brusc totul se intuneca si se prabusi la pamant.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional EmptyLun Feb 25, 2013 9:37 am

  • Kol isi duse instinctiv bratele in jurul ei si o prinse chiar inainte sa cada. Se aseza in genunchi, privind-o derutat, nestiind ce sa faca sa-si revina... o lovi peste obraji cu palmele, incruntandu-se, strigand-o pe nume... isi intinse putin mana, bagand-o in lac si-i dadu cu apa pe fata, incercand tot ce-i venea in minte.
    - Daca...daca nu deschizii ochii chiar acum o sa te sarut! zice incepand s-o zgaltaie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Maybe I'm a little disfunctional Empty
MesajSubiect: Re: Maybe I'm a little disfunctional   Maybe I'm a little disfunctional Empty

Sus In jos
 
Maybe I'm a little disfunctional
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: