Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Give the light to my life..

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyMar Feb 26, 2013 12:26 pm

  • Se incrunta, cum adica nu primea atentie din partea sexului masculin? Trebuiai sa fi prost, sau orb sa nu vezi cat de frumoasa era Alysa atat pe dinafara cat si pe dinauntru. Insa, existau si orbi pe lumea asta, inca prea multi.
    -Trebuie sa fi prost sa nu stii sa alegi ceva frumos si pe dinafara si pe dinauntru. Spuse el luand o gura din paharul cu vin, care il facu sa se incrunte la randul lui..era ceva mai tare putin ca tura trecuta. Zambi cand aduse vorba despre adresa.
    -Defapt, secretara ta ciripeste destul de multe...spuse el razand si trecandu-si o mana prin par. Ii observa conturul buzelor, analiza fiecare particica vizibila si mai ales parul care ii cadea in valuri pe umeri, deja se imagina cu ea..pe o plaja undeva..insa, mai avea de asteptat pana acolo.
    -Ce iti place sa faci in timpul liber? Spuse el vrand sa mai diversifice subiectele.
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyMar Feb 26, 2013 12:37 pm

Angie, Angie, sa imi aduc aminte sa ii cumpar ceva scump, da categoric ceva scump. Daca nu ii dadea adresa mea, nu as mai fi avut ocazia sa ies su baiatul asta, parca ar fi un zeu grec nici mai mult nici mai putin.
Privirea mi-a cazut spre pieptul lui bine scluptat ascuns pe sub camasa. Oara cum ar fi daca l-as atinge? S-ar simti tare ca piatra?
-Ummm imi place foarte mult sa citesc, asa ca ori de cate ori am timp liber imi place sa ma retrag undeva in padura sau la munte ca sa citesc in liniste. Tu ce preferi sa faci in timpul liber?
Am ridicat paharul de vin ca sa mai iau o inghititura si am simtit valul de caldura pe care l-a lasat in urma lui. Frate este destul de tare, nu cred ca mai beau in afara de paharul asta, imi este de ajuns.
Sus In jos
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyMier Feb 27, 2013 12:31 am

  • Inca un lucru in comun, sau..cel putin era primul. Isi puse mana pe pahar privind catre vinul rosu care se clatina in el. Si lui ii placea sa citeasca, era un impatimitor al cartilor SF si ale celor politiste mai ales.
    -Un lucru in comun, cititul. Si mie imi place sa citesc, prefer romanele politiste sau SF-urile, insa..mai citesc si ce prind la mana. Avea o biblioteca imensa la conac, nu o citise pe toata insa isi jurase ca avea sa citeasca tot in viata lui. Caci, era pacat sa irosesti bunatate de biblioteca si sa mai fie si a ta, mostenire. Isi indrepta privirea cafenie catre Alysa, continuand:
    -Si..plimbarile pe plaja, sau o cina undeva in Paris..depinde, sunt atat de multe lucruri care le poti face in timpul liber. Zambi sarmant, chelnerul le aduse mancarea.
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptySam Mar 02, 2013 7:59 am

Chicotesc si ma joc cu servetul de sub tacamul meu, trebuie sa recunosc sa ies la cina cu Luca a fost probabil cea mai inspirata alegere.
Este atat de dragut si de dulce, incat jur pot sa fac diabet.
-Plimbarile pe plaja da, seara sub clar de luna, si stelele stralucitoare veghindu-mi mersul. Ei bine trebuie sa recunosc avem cateva lucruri in comun.
Chelnerul apare cu comanda noastra si privesc pentru cateva secunde curioasa mancarea, trebuie sa recunosc arata bine deci de ce sa nu incerc? Ii zambesc timid in timp ce imi iau fruculita de pe servetel si gust putin. Are un gust mirific si asta ma face sa radiez.
-Ei bine trebuie sa recunosc, mancarea este fenomenala.
Rosesc din nou, cred ca mia oara pe ziua de azi si mai i-au o inghititura mica din paharul meu cu vin.
Sus In jos
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 9:37 am

  • In sfarsit ii venise si lui prima masa pe ziua de azi. Nu avusese timp sa manance mai nimic, treburile ii luasera din timp..si apoi nu putuse sa o lase pe Alysa sa astepte doar ca sa se indoape el cu mancare. Ii schita un zambet sarmant tinerei si ii facu cu ochiul apoi ii ura pofta buna in timp ce lua cateva imbucaturi. Intradevar mancarea de aici era extrem de buna, de aceea frecventa localul.
    -Poate mai descoperim lucruri in comun si pe parcurs, sunt sigur..defapt. Murmura el luand apoi o gura din paharul de vin rosu, care nu ii afecta cu nimic comportamentul si nici nu o va face, spera.
    -Te indoiai de abilitatile mele de a alege restaurante bune? Spuse el evident glumind insa voia sa vada daca Alysa stia sa guste glumele.
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 9:50 am

Imi ridic sprancenele si chicotesc un poc senzual, se vede ca vinul incepe sa imi pelicriteze usor gandirea insa chiar nu imi pasa.
-Nu ma indoiesc de abilitatile tale de a gasi un restaurant bun, cum nu ma indoiesc nici de alte abilitati ale tale.
Nu cred ca trebuie sa fi geniu ca sa iti dai seama la ce ma refer.
Tai o bucatica din puiul meu din farfurie si imi introduc furculita in gura. Hmm sincera sa fiu muream de foame asa ca cina asta este ca o mana cereasca.
-Stii ce? Ma bucur ca ai gasit adresa Lucas, imi place sa fiu in compania ta.
Sus In jos
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 9:57 am

  • Isi arcui usor ambele sprancee zambind malefic. Nu malefic in adevaratul sens al cuvantului, insa satisfacut ca inca odata facuse treaba buna..pe o perioada nedeterminata de timp. Caci deocamdata doar Alysa era in aria lui si voia sa ramana asa ceva vreme, poate mai multa vreme de timp.
    -As fi bucuros sa-ti mai arat si alte abilitati ale mele..ca sa fii sigura de ce spui. Murmura el si mai lua o imbucatura care in scurt timp nu mai exista si la fel si friptura, chiar daca mai lasa ceva in farfurie..nu era chiar politicos.
    -Pot sa spun ca e reciproc, compania ta e incantatoare, Alysa. Rosti el cu o voce masculina bine conturata si in acelasi timp..care te ungea pe suflet. Nu isi dezlipi privirea de la Alysa, zicand:
    -Sunt sigur ca secretara ta iti va cere detalii..despre seara asta. Rase.
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 10:03 am

Imi dau ochii peste capo la ultima sa replica si ma imbufnez ca un copil mic de cinci ani. Trebuie sa recunosc ca Angie trebuie sa primeasca un cadou foarte, dar foarte scurt pentru tot ce a facut pentru mine.
Cat despre prima lui afirmatie pot sa zic ca mi-a facut inima sa o ia la goana fara prea mare efort.
-Ei bine, pot zice ca as fi foarte bucuroasa sa imi confirmi unele abilitati la care te descurci extraordinar.
I-am spus in timp ce degetele mele traversau conturul gurii paharului.
Mi-am muscat buza usor si mi-am terminat si eu portia de pui intr-un sos pe care nu am stiut sa il recunosc dar care a avut un gust extazic.
Oficial, este cea mai frumoasa noapte pe care am avut-o in ultimii trei ani.
Sus In jos
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 10:11 am

  • Probabil daca ar fi spus abilitatile la care era cu adevarat bun, ar fi gafat-o..caci era cam nepoliticos, insa nu avea sa o faca. Stia cum sa se comporte cu o femeie, ca un adevarat gentleman, iar Alysa merita tot ce era mai bun..pana acum. Lua o gura din paharul lui cu vin, si o gura de aer, zicand:
    -Hmm..ia sa vedem, de exemplu gatitul. Mama a avut pasiunea astea, si inainte sa moara sa asigurat sa ma invete tot ce stie. Murmura el gandu neramandindu-i la mama lui, nu voia sa intre in chestii numite "depresii" caci nu era cazul, insa mama lui fusese singura persoana pe care o iubise cu adevarat.
    Iar acum, mai lipsea doar sa apara cineva in viata lui care sa i-o de-a peste cap si pur si simplu sa se indragosteasca de aceea persoana...insa crede ca, cam venise momentul acela.
    -Dar sa lasam despre mine..tu ce abilitati ascunse ai?
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 10:20 am

Nu stiu daca incearca sa ma impresioneze, desi nu cred, pur si simplu nu pare genul, insa cred ca m-am indragostit, am gasit un baiat care stie sa gateasca si probabil ca ii si place. L-am privit in ochi si m-am pierdut sin nou fara speranta in adancimea lor. Ce m-a intrebat?? Mi-am scuturat capul si m-am fastacit putin pe scaunul meu apoi am deschis gura sa ii raspund.
-Hmm, stiu sa cant la pian si la chitara de cand eram mitica. M-a pasionat muzica.
Rosesc si imi las privirea sa alunece din ochii sai la mainile mele ce erau asezate in poala.
Nu ma pot lauda ca stiu sa fac mare lucru, insa la pian nu ma intrece nimeni.
Este gresit sa spun ca s-ae putea sa ma fi indragostit? Sper ca nu.
Sus In jos
Lucas R. Neitzke
Adult
Adult
Lucas R. Neitzke


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 10:26 am

  • Surase scurt arcuindu-si o spranceana. Ei bine, daca tot avea un talent innascut de ce sa nu dovedeasca asta? Era un pian in restaurant si voia sa o asculte cantand ceva, desi normal..in filme rolurile erau inversate, dar e bine si asa. Se ridica de la masa stergandu-se cu un servetel in coltul gurii si apoi o prinse de mana pe Alysa tragand-o dupa el usor intr-o alta incapere. Deschise usa si un pian imens li se afisa in fatza, exact ca cel de la teatrele clasice.
    -Ai ocazia sa-mi arati ce stii..asa ca da-i drumul. Spuse el inchizand usa in urma lor si invitand-o sa se aseza la pian. Se puse langa ea asteptand sa cante, isi muta privirea de la ea ca sa nu o intimideze, zicand:
    -Si nu te intimida, nu musc..promit.
Sus In jos
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
Alysa N. Phoenix


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 EmptyLun Mar 04, 2013 10:45 am

Nu imi vine sa cred ca m-a dus intr-o camera separata doar ca sa ii arat cum cant eu la pian. Ii zambesc si inainte sa ma duc la pian ma ridic pe varfuri si ii dau un sarut pe obraz.
Da, chiar si cu tocuri sunt mai mica de statura ca el. Imi desprind mana din asa si ma duc la pian asezandu-ma pe mica bancuta din fata lui.
Mangai usor aparatoarea clapelor apoi o ridic lasand la iveala. Zambesc si incep imediat sa imi plimb mainile pe clape dand viata sonetei lunii a lui Bethoven, e melodia mea preferata intotdeauna mi-a placut sa o cant.
Si acum cand am ocazia sa ii arat lui ce stiu pun si mai mult suflet ca deobicei, sper din tot sufletul meu sa ii placa...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Give the light to my life..    Give the light to my life..  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Give the light to my life..
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Give me your life.
» Give your heart a break
» No sh*t,no life.
» Run for you're life [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Ministerul Magiei :: Departamentul Misterelor-
Mergi direct la: