Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 FunHouse

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: FunHouse   FunHouse EmptySam Mar 02, 2013 12:05 pm

A intrat in Ceaunul Crapat,putin crispata dar pregatita sa interogheze.Trase aer in piept si comanda o berezero.Se aseza la o masa si lua o gura zdravana,band aproape tot lichidul din sticla si se aseza picior peste picior,asteptand.Isi puse cotul pe masa si barbia in mijlocul palmei.Ofta si incepu sa fredoneze visatoare un cantec.Dupa ceva timp,se auzi usa si Sookie tresari.Zambi cand il vazu pe Eric,care se uita somnoros in jur.Ii facu semn sa se apropie si acesta veni repede la masa.Acesta ii lua mana intr-a lui si o mangaie tandru.Sookie zambi si spuse pe tonul ei visator:
-Unde e tipul ala?


Ultima editare efectuata de catre Sookie Stackhouse in Lun Mar 04, 2013 10:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptySam Mar 02, 2013 12:11 pm

M-am trezit somnoros de alarma pusa de Sookie ca sa ma trezeasca...nu puteam eu sa am un week-end in care sa dorm toata ziua.Am pleoscait si am cascat.M-am ridicat lenes din pat si m-am ds in baie.Parul meu era ciufulit,asa ca a trebuit sa il aranjez.Am icnercat cu apa,dar nu statea bine,asa ca am folosit niste gel.Am cascat iar si m-am imbracat cu niste blugi rupti,un tricou alb si un hanorac verde.M-am scarpinat in cap si m-am incaltat,luandu-mi pachetul de tigari de pe masa din buacatrie.Am cascat iar si am iesit.
Afara,am aprins o tigara in drumul meu scurt inspre Ceaunul Crapat.Ajuns in apropiere de magazin,am stins tigara si am intrat.M-am uitat in toata incaperea si am vazut ac Sookie imi face semn sa ma apropii de ea.Am zambit si m-am asezat langa ea,lunadu-i mana intr-a mea.
-Nu stiu...trebuie sa vina.Spun uitandu-ma la ceasul de pe mana ei.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptySam Mar 02, 2013 12:16 pm

  • Damon era in pat, dormind bine mersi, cand incepu sa auda niste urlete, mai exact injuratori.
    - What the fuck?! rabufni el, ridicandu-se in fund si aruncand cu o perna in retardatii de la el din camera care naiba stie pentru ce se certau. Exact atunci vazu un ceas de pe perete...AH, holly shit, iar am intarziat!
    Isi puse o mana in cap si fugi in baie. In doar cateva minute deja coborise, tragandu-si geaca pe el si folosind o vraja ca sa ajunga exact la intrare. Isi aranja gulerul, apoi deschise usa, uitandu-se in jur. Ii vazu la o masa si se opri in dreptul lor. I'm here so let's get this party started! rosti pe un ton amuzat.
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 12:59 am

Sookie vru sa spuna ceva,dar atunci intra tipul pe care il chemasem.Zambi si ii facu semn sa se aseze.Scoase un mic dosar cu foi A5 si se uita peste el.Aproba de cateva ori si se incrunta la un moment dat.Inchise delicat dosarul si il privi pe tip cu o expresie neutra.
-Numele tau e Damon Salvatore,ai 17 ani,esti sef de casa al Cercetasilor si ajutor in Aria Spitalului,iubita ta poarta numele de Katherine,ai un frate numit Stefan Salvatore.Buna,eu sunt Sookie si sunt sigura ca te intrebi de ce te-am chemat aici.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 1:34 am

In timp ce Sookie citea din dosarul tipului,eu ma uitam in jur,la Ceaunul Crapat.Am mai fost pe acolo in trecere,dar nu m-am uitat in detaliu.Nu era un loc murdar,dar nici curat.Erau mese in toata incaperea,barul ocupand aproapa toata partea din fata.Langa bar,erau doua usi:una ducea in spatele cladirii,alta ducea in camerele de sus.Cand am auzit-o spunand atatea detalii despre el,am ras scurt datorita vocii sale ascutite si a felului rapid in care spusese aceste detalii.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 3:43 am

  • Damon isi dadu jos geaca, lasand-o pe spatarul scaunului, apoi se tranti pe el, incrucisandu-si bratele sub piept si privind-o atent pe blonda, fara sa aibe vreo expresie anume, doar un zambet absolut impersonal.
    - Why are you saying things about me that I already know? It doesn't make sense to me...and you skip the interesting part "Damon is dashing, gorgeous...irrrrrezistable"! zice pe un amuzat, leganandu-se cu scaunul, fiindca asta era o replica tipica brunetului.
    Ofta si reveni intr-o pozitie normala, lasandu-si coatele pe masa, luandu-si un aer serios, privind-o cand pe ea, cand pe el.
    -Nu, pe bune, de ce m-ati chemat?!
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 10:02 am

Sookie isi tuguie buzele si il privi cu sprancenele incruntate pe Damon.
-Te-am chemat aici pentru ca vreau sa imi spui TOT,absoult tot ce stii despre despre activitatea rudelor lui Voldemort sau a copiilor fostilor Devoratori.
Ii zambi dur si il privi pe Eric pentru o clipa.E asa de distrat...ce e cu el?De obicei nu e asa....Isi intoarse privirea inspre Damon si expira lung.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 10:54 am

Mi-am intors brusc privirea inspre ceilalti doi de la masa.La ce aveau sa ii foloseasca lui Sookie acele informatii?Din cate stiu,nu e ceva spion.Mi-ar fi spus...nu?De obicei imi spune secretele si eu ii spun secretele mele.Dar,ma rog,cred ca avea un plan ca sa rezolve ceva ce eu nu stiam...chestia asta ma enerva.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyDum Mar 03, 2013 11:18 am

  • Damon statu cateva secunde sa digere ce ii spusese blondina, apoi bufni in ras, lasandu-si capul pe spate ca si cum tocmai ii spusese cea mai buna gluma.
    - You're kiddin' me, right? Habar nu am nimic despre rudele lui Voldemort...inafara de pustiulica ala care cica frati'su si e un mare ratat pe care aproape l-am lasat fara dinti in gura nu stiu nimic ! Nu v-ati gasit tocmai persoana potrivita...
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 7:53 am

Sookie zambi si ii spuse pe tonul ei dispretuitor de vesel:
-Uite Damon,nu imi pasa cati dinti mai are,cat mai are de trait sau cand se va casatori.You know,I don't care.Vreau doar sa ii vorbesc.Iar tu...
Scoase o punguta mica de bani din buzunarul interior al hainei.Zambi lui Damon si o scutura,inca privindu-l.
-...vei primi douazeci de galioni acum si inca douazeci dupa ce termini treaba.Daca nu vrei,pot gasi pe altcineva sa o faca.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 10:20 am

Ma uitam distras la tavanul incaperii si am inceput sa fluier slab,pana cand am auzit-o pe Sookie.Cum naiba sa ii dea douazeci de galioni doar ca sa ii aduca un pusti?!
-Sookie,cum naiba sa ii dai douazeci de galioni tipului DOAR ca sa iti aduca pe pustiulica ala care nici macar nu stim ca e fratele lui?Am spus uitandu-ma incruntat la ea.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 10:23 am

  • Damon o privi ca traznit, dandu-si imediat ochii peste cap cand o auzi ce prostii debiteaza.
    - Uite ce e, nimeni nu-mi spune ce sa fac...si daca stiai asa de multe despre mine stiai ca nu dau doi bani pe galeonii tai fiindca am destui cat sa-mi permit o casa pe luna sau orice alta tampenie imi vine mie in cap ! Si in plus, il urasc pe handicapat, de ce ti l-as aduce tie? se incrunta, privind-o nu prea frumos.
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 10:31 am

Sookie se incrunta si isi lasa putin capul in jos,dar inca avea privirea fixata pe el.
-Nu imi pasa cati bani ai,ce iti poti cumpara si alte chestii.Vreau doar sa vorbesc cu pustiulica ala ca sa ii pun niste intrebari,iar eu am gandeam ca ai fi bun,din moment ca esti sef de casa.Dar se pare ca va trebui sa gasesc pe altcineva.MA rog.Mie imi convine.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 10:37 am

I-am ignorat pe cei doi,vazand ca tipul nu avea nevoie de bani.Nu imi pasa...dar pretul pe care vroia Sookie sa il plateasca era aberant!Jumatate din banii castigati erau dati pe chrie iar restul...ma rog.Intr-un fel m-am bucurat ca tipul nu a acceptat banii.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 10:46 am

  • - Da, vai, sa-l rogi pe Seful de la casa unde e el e cel mai grozav plan, corect, cum de nu m-am gandit la asta? isi dadu el ochii peste cap, avand acelasi ton sarcastic si sec ca deobicei. Daca-mi spuneai ca-l torturezi m-as fi simtit tentat sa ti-l aduc, dar asa, mie nu-mi iese mai nimic din afacerea asta, deci zic pas, mormai calm, cu bratele incrucisate sub piept.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 11:01 am

  • Am aparut si eu la Ceaun dupa ceva timp. Aveam chef sa ma plimb si sa beau ceva linistia dar, de cand am intrat am atras putina atentie avand o pelerina pe mine si gluga in cap, nu mi se vedeau decat buzele.
    Mi-am ridicat putin privirea, vazandu-l pe Damon la o masa si am zambit in coltul gurii apropiindu-ma de el vazand ca nu era singur, asta ma incanta si mai mult.
    Prieteni noi?il intreb atingandu-i usor umarul dandu-mi gluga jos din cap si pelerina, apoi ma asez pe ascun privindu-i pe cei doi.
    Mi se pareau foarte cunoscuti, mai ales tipa.
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 11:30 am

Sookie deschise gura sa spuna ceva,dar atunci intra o tipa care se aseza langa ei.Sookie ii zambi prietenos,dar observa ca in privire i se deslusea dorinta de a pune intrebarea:"Te cunosc?".
-Buna.Eu sunt Sookie,iar el e Eric.Spuse fata intinzand mana si dandu-i o lovitura scurta pe sub masa lui Eric pentru a fi politicos si a se prezenta.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 11:37 am

Am continuat sa visez cu ochii deschisi,gnadindu-ma la diferite lucruri gen ce o sa mananc azi...cand Sookie se trezeste sa ma loveasca pe sub masa.Observ ca a aparut o noua persoana,mai bine spus o tipa.
-Eu sunt Eric.Incantat domnisoara.Am spus pe un ton cat se poate de politicos,incercand sa nu par plictisit.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 11:48 am

  • - Doamna Salvatore defapt, ranji el idioteste, desi se astepta ca apoi Katherine sa-i dea una de sa zboare in perete, dar asta era, ii placea sa o zica si punct. Ii prinse mana, sarutand-o scurt, apoi o privi serios. Tipi astia il vor pe Xan...dar nu vor sa-i faca nimic rau, so what should we do? murmura el pe un ton meditativ, facand cerculete cu aratatorul pe genunchiul ei.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 11:52 am

  • I-am dat una peste cap pentru faza cu "Doamna Salvatore" si am privit-o pe tipa.
    Hmm....te cunosc de undeva si nu pot spune ca e de bine iar el, e mai plictisit decat mine in momentul asta deci, posti sa nu faci pe politicsu, nu e nevoie.le spun eu scrt privindul atenta ceva timp.Nu-mi pasa ce ii fac lui Xan, il pot bate si fara motiv.ii spun eu fetei, inca privindu-l pe....Eric.Oricum o sa ajunga batut pdata ce deschide gura deci, dragule nu-ti fa griji ca scapa fara vanatai.ii spun eu clipind putin si-mi intorc privirea spre ea.Alta e problema....de ce ati vrea un idiot ca ala?ii intreb eu neintelegand motivul.
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 12:02 pm

Se ridica si duse sticla de berezero la bar,intorcandu-se cu alte patru deschise.Le puse in fata fiecaruia si se aseza,uitandu-se confuza la Katherine.
-Stai,stai,stai!Opreste firul...cum adica ma cunosti de undeva?Eu nu te cunosc deloc...si chestia asta e ciudata.Spuse dandu-si ochii peste cap si uitandu-se pe geamul de langa masa lor.Se uita relaxata la cei doi si am spus pe un ton soptit:
-Vreau sa stiu cate ceva despre fratele sau.Si,ma rog,despre el.Daca nu vorbeste de bunavoie,scot eu ceva de la el...
Se apleca in fata si se uita la amandoi.
-...indiferent ce metoda voi folosi.
Sus In jos
Eric Cartman
Adult
Adult
Eric Cartman


Mesaje : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 12:05 pm

Am ras incet si am inceput sa desenez forme pe masa.Am tresarit cand am auzit-o pe Sookie,dar am ras in hohote.
-Sookie,nu te supara,dar tu nu poti omori un tantar...si acum,vorbim de torturarea unui pustan.Nu crezi ca te cam pripesti?
Am continuat sa rad si m-am lasat pe spate.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 12:22 pm

  • - Ohh, te rog, si o fata de 5 ani poate sa-l tortureze pe retardatul ala... mormai Damon sec, dand indiferent din umeri. Lui nu-i pasa ce se intampla cu Xan si nu voia sa fie platit ca sa-l aduca acolo ca si cum ar duce lipsa de bani. Se lasa mai mult pe scaunul pe care statea, privind in alta parte, nu prea il pasiona subiectul si se plictisea, fiindca lui i se taia destul de repede firul.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyLun Mar 04, 2013 12:33 pm

  • L-am lasat pe Damon sa se plictiseasca si am zambit la tipa, luand o gura din bautura.
    Hmm....stiu multe despre lume si pe tine am senzatia ca te-am mai vazut undeva, trebuie doar sa-mi amintesc unde.ii spun eu zambind si oftez.Deci, il vrei pe Xan, ca sa alfi probabil o prostie de la el. Hey..sunt pe ciclu deci, o sa-l torturez de 4 ori mai rau decat o fac de obicei.ii spun eu ranjind si mai i-au o gura din bautura.
Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult
Sookie Stackhouse


Mesaje : 20
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 42

FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse EmptyMier Mar 06, 2013 11:36 am

Sookie casca si isi puse mana la gura.Ofta si o privi pe bruneta din fata ei,cu numele de Katherine.De unde sa ma cunoasca tipa aia?Eu una nu am mai vazut-o in viata mea...this is so strange!Isi dadu ochii peste cap si isi drese vocea.
-Daca asta va va determina sa mi-l aduceti pe baietas,eu sunt bucuroasa daca il veti tortura sa vina.
Sus In jos
Continut sponsorizat





FunHouse Empty
MesajSubiect: Re: FunHouse   FunHouse Empty

Sus In jos
 
FunHouse
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon :: Ceaunul Crapat-
Mergi direct la: