Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Excuse me!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Excuse me!   Excuse me! EmptyLun Mar 04, 2013 10:41 am

  • De obicei imi pierdeam vremea pe la Turn pentru ca ma plictiseam si in mare parte imi aduceam aminte cat de furmos am batut-o pe Anne acolo. Ahh....amintiri frumoase.
    Am oftat usor, mergand la o bufnita alba, care era a mea bine inteles si am mangaiat-o usor zambindui. Era asa calmanta, si penele ei albe erau asa dragute si curate, minune. De obicei se murdarea repede, nici eu nu stiu ce facea.
    Am auzit niste pasi pe scari dar, nu prea i-am bagat in seama, eram atata de calma azi incat nu-mi venea sa fac nimic.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III
Destiny Heaven


Mesaje : 122
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 28

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! EmptyLun Mar 04, 2013 11:37 am

Pasii sai rasunau in jur spargand linistea. Se grabea sa ajunga la bufnita sa si sa trimita din nou o scrisoare la Azkaban. Facuse asta acum cateva zile, insa deja primise raspunsul si cauta indicii despre fratele sau. Intra in Turn si o observa pe Kath, care isi mangaia bufnita. O saluta si lega scrisoare de piciorul bufnitei sale, trimitand-o afara. O privi cum se pierde din peisaj, se intoarse, ofta scurt, neremarcabil si intreba:
- Ce mai faci?
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! EmptyMar Mar 05, 2013 4:35 am

  • Nici nu stia sigur cine era persoana care il anuntase ca primise o scrisoare... o ciudatenie, clar, de la cine naiba sa primeasca o scrisoare?! De regula toti informatorii lui soseau acolo cand voiau sa-i spuna ceva, nu se incredeau in scrisori...
    Ofta si intra inauntru, ducandu-se glont la bufnita sa si luand scrisoarea, privind-o ciudat, sperand ca nu va exploda si nimic de genul asta.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! EmptyMar Mar 05, 2013 5:49 am

  • Am inceput sa rad cand l-am vazut pe Kol cum se duce la bufnita si l-am privit cu o spranceana ridicata.
    Hm...tu ai bufnita?il intreb eu razand usor continuand sa-l privesc.
    Vai....care prosti am facut eu cu copilu asta, si nici acum nu stim cand sa stam cuminti.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV
Kol R. Mikaelson


Mesaje : 214
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 29

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! EmptyMar Mar 05, 2013 5:52 am

- Ce e asa de fantastic in asta? intreba el, ridicand nedumerit o spranceana. Se abtinu sa nu foloseasca 'pulifantastic' cum ii statea in vocabular, dar cum acum vorbea totusi cu o fata prefera sa se abtina.
Ofta, uitandu-se in nou cirscumspect la plic, de parca ar tine in plic o bomba cu cea. Probabil era de la taica'su, nu avea de la cine altcineva.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! EmptyMar Mar 05, 2013 9:38 am

  • Am inceput sa rad mai rau privindu-l.
    Tu nu vi mai niciodata aici si sa sti ca n-o sa te muste plicul....cred.ii spun eu razand usor si vin mai aproape de el, cu bufnita pe mana privindu-i fata.
    Era amuzant cand facea fete d-astea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Excuse me! Empty
MesajSubiect: Re: Excuse me!   Excuse me! Empty

Sus In jos
 
Excuse me!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Turnul Bufnitelor-
Mergi direct la: