Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Iris M. Stackhouse

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Iris Stackhouse
Adult
Adult
Iris Stackhouse


Mesaje : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2013
Varsta : 40

Iris M. Stackhouse Empty
MesajSubiect: Iris M. Stackhouse   Iris M. Stackhouse EmptyMier Mar 06, 2013 4:46 am

Iris Minerva Stackhouse

__________________________
Iris M. Stackhouse Tumblr_mj8lx5nCk81r9d6xco1_250
Play by Lady Gaga
__________________________

Full name:
Iris Minerva Stackhouse

Age:
29

Birthday:
10 iulie

Bloodline:
pure

Occupation:
lucreaza la Minister

House:
Ravenclaw
___________________________

This is my everything

My likes:
- cantatul
- dansul
- cititul
- lupta
- desenatul
- timpul petrecut cu prietenii
-magia

My dislikes:
-falsitatea
-lasitatea
-ideile preconcepute
- sa fie mintita
- sa se rada de ea
- sa fie jignita

My patronus:
a monster

Worst memory:
intalnirea cu un basilik la 20 de ani

Marks:
o floare pe incheietura

Sexual orentation:
hetero

The personality act:
Este destul de sociabila si face impresia buna oriunde s-ar duce, asta pentru ca isi poate controla bine emotiile. In realitate poate fi destul de timida si nesigura, insa niciodata fricoasa sau lasa. Este loiala si mai mereu sincera si nu ii place sa fie tradata. Poate fi geloasa si posesiva, insa de obicei e cam libertina in relatiile sale si nu isi da tot timpul interesul. Marile ei pasiune sunt cantatul,cititul,compusul si dansul si nu suporta pe cei care ii desconsidera calitatea de dansatoare.Mereu ia apararea celor nevinovati,vrand o armonie perfecta intre oameni.Uraste sa fie intrerupta si deranjata cand face orice,iar de multe ori este enervata de insistenta.

Family members:
Sookie Stackhouse[sora]
Jason Stackhouse[frate]
Maria Kant[mama adoptiva]
Derek Kant[tata adoptiv]
___________________________

And last but not least, the history
Huh...de unde sa incep?M-am nascut intr-o zi calduroasa de zece iulie.Mama si tata,niste oameni cumsecade,m-au crescut pana la trei ani,cand am fost trimisa la un orfelinat din anumite motive,pe care nici macar in ziua de azi nu le stiu.Ma rog,nicic la orfelinat nu am stat mai mult de doua luni,ca sunt adoptata de familia Kant,familie de Noni,formata din doi oameni:Maria si Derek.Maria nu poate face copii,asa ca au decis sa adopteze unul...si iat-ma,norocoasa de mine!
Nu am avut experiente cu magia,pana cand mi-am primit scrisoarea de la Hogwarts.Imi amintesc foarte bine ca am facut ceainicul de pe masa sa pluteasca si sa stropeasca capul vecinei mele.Cateva ore mai tarziu,a sosit o bufnita sa ma anunte ca sunt accepatat la Hogwarts.Dar aceea bufnita a venit cam tarziu,pentru ca intamplarea se petrecuse cu patru zile inainte de plecarea la Hogwarts si eu aveam multe de cumparata si de aflat.
La Hogwarts,cred ca am avut parte de cele mai mari emotii pe care le putea avea uncopil de 11 ani.Un lucru ciudat e ca,atunci cand mi-a fost strigat numele de familie o fata de la Viperini s-a ridicat si m-am privit uimita.Atunci mi-am vazut pentru prima oara sora.Am avut niste aventuri grozave la Hogwarts,si acolo mi-am intalnit pirma iubire,pe Draco Malfoy.In al patrulea an al meu la Hogwarts,a avut loc batalia de la Hogwarts.Eu avusesem un accident si trebuise sa stau inauntru tot anul.Familia mea adoptiva si cu mine nu am simtit desfasurarea razboiului.Am petrecut mai mult timp impreuna,tata mergea dis-de-dimineata la servici(lucra ca si bancher),iar mama mergea la pranz la serviciul ei(caiserita),eu ramand singura cateva ore.
Ma rog,am repetat anul IV si am terminat la 18 ani.Am obtinut multe NOV-uri si am vrut sa ma angajez la Minister,dar nu am reusit sa imi depun CV-ul datorita unui alt accident:o intalnire cu un dementor.Ma sperie foarte mult chestiile astea...ma rog,nu mai povestesc ca imi e groaza sa mai spun.
Acum,traiesc la periferia Angliei,singura...nu am iubit...stii,cred ca viata mea amoroasa se duce pe apa dumincii.
____________________________

Alias:
Andreea

Age:
16

Rp simple:
am scris la istorie Very Happy Laughing
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director
Karlos Erdeva


Mesaje : 242
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 37

Iris M. Stackhouse Empty
MesajSubiect: Re: Iris M. Stackhouse   Iris M. Stackhouse EmptyMier Mar 06, 2013 11:31 pm

Acceptata!
Sus In jos
https://hogwartsarmy.forumgratuit.ro
 
Iris M. Stackhouse
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts's Army :: Personaje :: Personaje Acceptate-
Mergi direct la: