Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 A kind of...nothing!

In jos 
AutorMesaj
Iris Stackhouse
Adult
Adult
Iris Stackhouse


Mesaje : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2013
Varsta : 40

A kind of...nothing! Empty
MesajSubiect: A kind of...nothing!   A kind of...nothing! EmptyJoi Mar 07, 2013 12:56 pm

Am deschis ochii si m-am ridicat alarmata...de ce oare?Ma uitam in jurul meu,in camera dezordonata.Oh,crap!Trebuia sa fac curatenie.Mi-am tuguiat buzele si am oftat.M-am ridicat lenes din pat si am cascat lung.M-am intins si am facut patul,fara prea multa tragere de inima.M-am dus in baia micuta si am lasat apa sa curga in cada alba.Aveam de gand sa ma relaxez in aceea dimineata,in speranta ca nu voi fi deranjata.
Ma rog,am iesit din baie si am inceput sa fac curat:carti,ambalaje,cutii,resturi si multe alte orori originale de ale mele.Am terminat de facut curat,am mers in baie si am inchis robinetul.Cada era plina de apa fierbinte care ma relaxa si care ma facea sa uit de toate.Mi-am dat jos hainele de pe mine si am intrat in cada.Am facut sa apara niste spuma si m-am afundat in apa,cu ochii inchisi si cu un zambet larg pe fata.
Am stat mult acolo...cred ca vreo douazeci de minute?Ma rog,nu conteaza.Am lasat geamul deschis la bucatarie fara sa vreau si doua bufnite consecutive au intrat in baie,lasand un ziar si o scrisoare asezate una peste alta.Bufnita maronie care imi aduse ziarul intinse gratios piciorul si se uita la mine cu o expresie sfidatoare.Am ridicat o spranceana si am ras.
-Macar poti sa astepti sa ies din cada?Am spus inca razand.
Aceasta aproba scurt si iesi din baie.Am profitat de aceasta ocazie sa ies din cada si am luat pe mine un halat mov.M-am indreptat inspre camera mea pustie si rece si am scos doi cnuti,pe care i-am pus in saculetul bufnitei.Aceasta ma privi sfidator si eu am ras iar,aceasta plecand huhuind.Am continuat sa rad si m-am imbracat cu niste haine Incuiate si am mers in baie sa iau Profetul si scrisoarea.Am lasat apa din cada sa se scurga si am inchis becul in mica incapere.
Am intrat in bucatarie si mi-am facut un mic-dejun gustos,à la Iris.M-am asezat la masa si am deschis scrisoarea.Scria ca eram chemata la Hogwarts.So strange...ma rog,am mancata si am citit din Profet.Nothing new on the Eastern Front!Sau era frontul de vest?
Dupa treizeci de minute,am iesit din apartament si am incuiat usa.Am coborat scarile(administratorul blocului nu isi pemite un lift) si am iesit din cladirea mica,din cartierul apropiat de centru orasului.Am mers in spatele magaizei abandonate si am Disparut pana in fata Hogwartsului.Acolo,am intrat pe usile mari de lemn.Aveam geanta mea intr-o mana si o mana libera,acoperita de o manusa.Am mers pe coridoarele Hogawrstului si am zambit amintindu-mi de acele timpuri in care am fost si eu eleva.
Acm,sa ucidem firul sentimental si sa ne intoarcem.Am urcat scarile si am intrebat un elev unde il gasesc pe Karlos Erdeva si imi spune ca e director,dar nu stie unde ii e biroul.Ii zambesc si injur in soapta.Ma rezem de pervazul unui geam si ma uit aiurea.
Sus In jos
 
A kind of...nothing!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: