Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Snowman.[privat]

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 3:26 am

Mergea incet si cu pasi marunti.Stratul de zapda era cum subtire si din loc in loc vedeai balti.Xan purta niste blugi negrii,un hanorac alb si o jacheta neagra de piele.Casca si intra la Trei Maturi,lua patru berizero si pleca.Le puse in geanta tip postas pe care o purta cu el mereu si se indrepta catre Conacul bantuit.Se aseza jos si deschise o sticla de berezero.Lua o gura zdravana si cineva il saluta,el tresarind.
-A.Tu erai...buna Hellen.zise el zambind.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 3:32 am

-Ce faci aici? intreba ea fara a sta pe ganduri.
Ii era teama sa nu i-se intample ceva lui Xan in adancul sufletului ei il credea un frate, chiar mai mult decat un frate. Desi el nu stia asta.
-Ce faci cu sticlele astea? Unde te duci? El mai trase o gura zdravana de berezero.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 4:06 am

-Pai meditez in legatura cu pacea mondiala si ma gandea daca exista sau nu Dumnezeu,Iisus Cristos si Sfantul Duh.Ma mai gandeam si la cine a inventat Craciunul si magia.I rest,da inca respir.
Rase si scoase o sticla plina cu berezero.Casca cu pofta si pleoscai.
-Vrei si tu?Am luat patru.
Ii oferi una si ii facu loc sa se aseze.Ea se aseza timid si se uitara la cerul innorat.Era o zi cam urata.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 4:12 am

-Multumes. am spus si am inceput sa ma uit la cerul inorat.
-hmm deci nu ai venit cu prieteni aici? De obicei te vad mereu pe coridoare cu ei. Nicodata nu te-am vazut singur. Te gandesti la fratele tau nu? mi-a iesit asta pe gura din greseala. Era cu siguranta ceva ce nu ar fi trebuit sa stiu. Am ramas impietrita. Chiar nu sesizasem ce am zis.
Am rosit si mi-am atintit privirea catre pamant.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 4:19 am

-Ah...mda.E fratele meu.Defapt a fost....a murit.Si acum am ramas singur.Diana a murit...ah!nu cred ca stii cine e.A avut grija de mine de la trei ani.
Ofta si o lacrima i se prelinse pe obraz.O sterse repede si fata nu observa.Ii zambi si spuse:
-De tine cine a avut grija?Ai avut si tu o familie sau ai fost orfana?
Spuse asta fara sa vrea.Facu ochii mari si privi rusinat pamantul.Fusese un tampit sa zica asa ceva...pff!
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 4:24 am

-Pai am avut, m-au alungat, nenorociti. Acum locuiesc in Hogsmeade, singura deoarece proprietarul casei, e plecat. am aratat cu degetul spre o casa mica, cu acoperis rosu, cam darapanata.
-Sa sti ca imi pare rau pt tine. Diana mi-se pare o fate foarte de treaba. am zambit. O cunosteai pe Diana, Xan era pe maini bune.
Fara sa stiu l-am luat in brate si am inceput sa plang, el si Diana au fost tot ce am avut. Am pierdut totul.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 7:14 am

O privi ciudat,dar se abtinu a rade.O indeparta usor si o intreba cu un ton amuzat,dar care parea ingrijorat:
-Esti...aaa...OK?
Ofta si o privi in ochi.Lacrimile ii jucau in ochi.Dar de ce?Nu avea habar...wahtever,se uita la casa darapanata.Stramba din as.
-De ce nu vii sa locuiesti la Hogwarts?E mai placut decat la casa aceea,se pare.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 10:23 am

Isi sterse lacrimile si se ridica, nu se simtea bine.
-Nu cred ca cei da la Hogwarts m-ar vrea prin preajma. am zis si m-am departat de el.
-Mhh.. cred ca ar trebui sa plec. nu? adica cred ca te cam incomodez, cred ca ai vrea sa fi singur nu?
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 10:36 am

-A,nu.Chiar nu ma deranjeaza.Si asa sunt plictisit si...*casca lung,dupa care pleosacie puternic*mi se pare ca te cunosc de undeva.
Ii zambi incurajator.Ea se aseza la loc.Xan privi in spate si se ridica.O ridica si pe fata si ii spuse:
-Hai sa ne plimbam.Nu am starea necesara sa...stau jos.
Rase si se indeparta de Conac.
-Vii?
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 10:41 am

Schita un mic zambet. Si fugi repede catre Xan. De obicei nu prea vorbesc, deoarece el e mereu cu prieteni sai, iar ea e prea timida.
-Pai cred ca m-ai vazut pe coridoare, mereu imi place sa ma plimb cu Anne am spus speriata, nu vroiam sa afle adevarul. Ma v-a uri pe vecie
-Deci ce facem aici? La Conac? Adica mi-se pare ceva...anost...
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 10:53 am

-Haide sa-ti spun ceva.zise el incet.Tu imi spui ceva despre tine si orice ai fi facut nu te voi judeca sau nu voi urla.
Avea tampitul obicei de a tipa cand auzea ceva care il speria.Ii zambi si continuara sa se plimbe.Picaturi mici de ploaie le atingeau capele goale.Nu se obosise sa poarte o sapca sau un fes.Fedona ceva clasic si invechit,auzit la radio.
In timp ce mergeau,pe Xan il lovi o intrebare.
-Auzi...tie iti...iti place d emine?Sincer,fara sa ignori adevarul.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:06 am

M-am oprit. Cu intrebarea asta m-a facut sa rosesc. ma uitam la el si el se uita la mine. cu siguranta nu ma placea avea o prietena, si dupa ce mi-a spus Anne chiar o placea si inplus ea e de 68657 de ori mai frumoasa ca mine Oricum daca nu ma place pot folosi Obliviate pe el din nou, e vreaja la care ma descurc cel mai bine.
-Da imi placi mult eram pregatita sa scot bagheta din buzunar.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:18 am

Ii zambi.Nu prea era obisnuit,dar nici nu avea sa reactioneze urat.
-Mda...ma rog,hai sa continuam plimbarea.Nu am chef sa ma intorc la castel.
Ridica din umeri si merse in continuare.Inca i se parea ca o cunoaste de mult timp pe Hellen.
-Am sa iti spun ceva.Mi se pare ca te cunsoc de mult timp...de foarte mult timp.
O privi suspicios.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:25 am

Am scos bagheta, asta nu a decurs cum am dorit in fine here we go again.
-Imi pare rau pt ce am facut,fac,si voi face. am inceput sa plang. Mi-am sters lacrimile cu maneca
-Imi pare foarte rau pt asta..... OBLIVIATE am inchis ochii cand am tras, speram sa il fi nimerit.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:30 am

Se feri si striga Stupefy,nimerind-o.Ii luase bagheta si spuse Enervate.
-De ce ai facut asta?Nu am facut nimic rau.Nu te-am ranit sau asa ceva.Nu?NU?!
Am strans-o de mana puternic si am privit-o in ochi.O priveam taios si cu mainile stranse in jurul baghetelor.
'De ce facuse asta?Nu am ranit-o...nu i-am omorit parintii...pff!fetele astea.'
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:37 am

-Nu ai intelege. Acum imi poti da drumul sa sti ca ma doare.
am zis sec. incepu sa ma stranga si mai tare.
-Sa sti ca daca nu imi dai drumul putem sta aici tooooata ziua am zis si o lacrima mi-a cazut din ochi am incercat sa o sterg insa fara sa observ aveam deja 5 lacrimi pe obraz. ma tinea strans si nu puteam sa ma misc
-XAN! da-mi drumul. asta chiar doare, si fizic si moral
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:42 am

-Nu pana nu imi spui ce probleme ai.spuse el pe un ton calm.
O privea taios.Astepta explicatii si nu ii pasa daca nu se mai intorcea la castel.
-Nu o sa-ti fac rau,nu iti voi face nimic.Cel mai grav lucru pe care ti-l voi face va fi o mica vanataie.continua el pe un ton inca calm.
Nu mai avea rabdare.Vroia sa stie ce facuse.Incepu sa tremure usor.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyDum Ian 27, 2013 11:07 pm

Se uita in sus nu avea de ales, oricum daca nu i-ar fi spus avea sa o urasca pe vecie, acum poate sa o urasca de 4 ori mai mult.
-Pai, cand parinti mei m-au alungat, ehm tu si Diana m-ati primit la voi, cand Diana nu era acasa a venit un hot si a furat aproape totul din sufragerie, am luat bagheta Dianei si ...... apoi am folosit Obliviate si pe tine si pe Hot am spus atat de repede in cat nu am inteles nimic, vroiam sa se termine repede, el se uita ciudat la mine
-Suna ciudat nah?
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyLun Ian 28, 2013 8:49 am

Incepu sa rada.'Deci de asta a incercat sa ma faca sa uit?Oh,Jesus!'.
-Sa stii ca nu e o chestie rea.Defapt...
Un val de amintiri il lovi...isi aminti cam tot ce uitase.Aceea copilarie in care el se juca cu ea...acele momenete din Craciun in care era gata sa sara in sus de fericire...acel moment cand...Hellen l-a facut sa uite totul din greseala.
-Imi...imi amintesc tot.Hellen...eu..
Avea gura deschisa si totusi nu ieseau cuvinte.Inca o inea strans de mana.Era acum vanata,asa ca dupa ce ea icni,ii dadu drumul,dar nu de tot,inca tinand-o de incheietura.Avea o rpivire rece...si totusi,socata.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyMar Ian 29, 2013 9:54 pm

-Tu ce? nu mai vrei sa ma mai vezi niciodata nu? stiam, nu trebuia sa imi aduci aminte se tranti langa perete si incepu sa planga. Cum sa nu fie un lucru rau vroia doar sa fie dragut, sa recunoastem e cel mai rau lucru din lume, dupa parerea sa. Ma uitam la mana mea ce vanata. O durea. Se uita la Xan care inca se uita la ea.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyJoi Ian 31, 2013 6:42 am

Ofta si dadu din cap.
-Stii,chestia asta...e cam ciudata.Ce ar fi sa...sa o luam de la inceput?Si de acum,poti veni sa locuiesti cu mine...doar cu mine.
Trase aer in piept si o privi in ochi.O lacrima i se prelinse pe obrazul sau neted.Apoi,pe o voce trista si soptita spuse:
-Diana e...a murit acum cateva luni din cauza unei boli.
Se uita la cer si inchise ochii.Se intinse pe spate si ofta din nou,strangand din pumni.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyJoi Ian 31, 2013 11:26 am

Nu ii venea sa creada, cum s-a putut intampla asta? Si-a tras gluga cea neagra pe cap si a inceput sa planga.
-Imi pare rau pt Diana, a fost cea mai buna mama ever apoi si-a sters lacrimile de la ochi cu maneca
-Nu cred ca ar fi.. mhhh, cum sa zic adica ce ar spune ceilalti daca ar afla ca stau cu tine? Si prietena ta? Isi intoarse capul si se uita in ochii sai.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyJoi Ian 31, 2013 11:41 am

-Ah,pai daca nu vrei,nu locui cu mine.zice el pe un ton neutru.Chiar ar fi fost ceva ciudat...whatever,hai sa facem un om de zapada!propuse el pe un ton ciudat si cam stanjenit.
Ofta si se ridica.Incepu sa faca cu zapada de pe o bucata mai mare de pamant,acoperit cu zapada de un cot,data la o parte de dupa alee.Topi zapada si facu o carare,apoi un cerc mare i care sa aseze omul de zapada.
-Deci,nu te muti in casa aia cu mine?intreba el facand un mic bulgare de zapada.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyJoi Ian 31, 2013 11:47 am

=Ehm.. nu stiu daca tu vrei.. Insa nu spui la nimeni ok? zambi si incepu sa fac un bulgare de zapada.
-Oricum trebuia sa ma mut din acea casa, proprietarul nu sa mai intoarce, si trebuia sa imi gasesc alt loc de bantuit zambi si arunca un bulgar catre Xan apoi se ascunse dupa un copac.
-Deci Riddle nu o sa dai intr-o fata inocenta ca mine?:o3 spuse ea si incepu sa se stramde.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] EmptyJoi Ian 31, 2013 11:54 am

-Ah,daca nu vrei sa spun la nimeni,ok.Oricum ai camera ta,ai baia ta,ai chiar si o mini bucatarie.Eu am doar un dormitor.Dar mai este baia lui Diana...ah,nu.Acolo doarme iubitul ei.A,da.Iubitul lui Diana sta si el cu noi.spuse el aruncand un bulgare in ea.
-O,ba da!Fetele sunt niste chestii ciudate si neintelegibile.zice el razand si mai aruncand cu un bulgare,lovind fata in cap.Head shot!
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Continut sponsorizat





Snowman.[privat] Empty
MesajSubiect: Re: Snowman.[privat]   Snowman.[privat] Empty

Sus In jos
 
Snowman.[privat]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Tra-La-La![PRIVAT]
» Looking for something..or not?! [privat]
» You really like me?[PRIVAT]
» You will die bitch [privat]
»  All the lovers(Privat)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: