Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 I have nuffin better to do

In jos 
+5
Xan Riddle
Katherine Pierce
Liselotte van Korn
Damon Salvatore
Hellen Homeskillet
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 7:57 am

Se plimba prin biblioteca ca o ciudata cautand o carte pentru ora de farmece, vroia sa invete mai multe vrajii deoarece vroia sa recupereze punctele pierdute la ora de Transfigurare, blestemata sa fie ora. Se plimba prin toata biblioteca insa nu gasi nimic din ce cauta. se aseza pe un scaun si scoase o bomboana din buzunar ascunzand ambalajul printre rafturi.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:01 am

  • Damon era si el prin biblioteca, dar nu fiindca el s-ar fi omorat prea tare cu cititul, doar era un pierde-vara. Credea ca e Katherine 'de serviciu' si venise s-o caute, dar nu era acolo. Tot mergand, se ciocni de cineva, aproape darmand persoana respectiv. O prinse de talie si o restabili pe picioarele ei.
    - Scuze, spune el mai mult intr-o doara, fiidnca de regula nu-si cerea iertare.


ooc: nu scria privat, sper ca e ok thinking?
Sus In jos
Liselotte van Korn
Anul I
Anul I
Liselotte van Korn


Mesaje : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2013

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:11 am

    Nimerise intr-un moment prost? Poate da insa greutatea cartilor pe care le avea in brate era un motiv destul de temeinic pentru ea de a nu pleca chiar atat de repede. Pasii i se oprira in clipa cand privirea ii cazu asupra celor doi tineri imbratisati. Ridica din sprancene usor uimita. Biblioteca era un loc retras si nu prea populat de multi elevi insa nu se gandise ca poate sa fie si un loc pentru ... imbratisari.
    Nu deranjez, asa-i? Spuse Raven usor retorica.


ooc: Am venit si eu ^^
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:14 am

  • - Deloc, dadu Damon nepasator din umeri, si-i dadu drumul viperinei, indepartandu-se in timp ce-si ciufulea parul negru si bogat. Nici nu se sinchise s-o ajute pe tipa cu carti, doar era un nemernic si nu trebuia sa faca el pe dragutul tocmai acum cu necunoscute. Se cauta prin buzunare dupa tigari, bolborosind ceva colorat cand nu le gasi.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:17 am

ooc: nu nu deranjezi, si Raven bine.

M-am ridicat incet de pe podea Pai nu-i nimic. Hey Raven da pune-ti cartile acolo poate ai una care mi-ar fi de ajutor spuse fata si se aseza pe scaun. Ehm.. tu ce cauti aici? dupa cate stiu eu nu te prea intelegi cu cititul.O cauti Pe Katherin nu? spuse fata si incepu sa rasfoiasca una dintre cartile lui Raven.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:21 am

  • - Nu, n-o caut pe Katherine, deodata m-a izbit asa o idee sa ma apuc sa iau fiecare carte din biblioteca si s-o citesc cap coada, nu de alta, dar am o viata asa plictisitoare incat n-am ce face, raspunse el ironic, dandu-si ochii peste cap. Ranji multumit cand isi gasi tigarile. Se aseza cu fundul pe o masa si-si aprinse una.
Sus In jos
Liselotte van Korn
Anul I
Anul I
Liselotte van Korn


Mesaje : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2013

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:23 am

    Puse cartile pe masa pe care i-o indica Hellen insa le lasa sa cada de la vreo 5 cm cu un zgomot destul de tare pentru o biblioteca linistita, facand vreo cativa elevi sa tresara si sa ii arunce priviri fulgeratoare.
    Stii ca nu e bine sa fumezi in biblioteca? mormai satena sprijinindu-se usor de marginea de lemn a mesei.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:24 am

-Pai mult noroc. Sper sa termini in 5 ani. Apropo de Katherin nu am vazut-o la biblioteca cand am venit, si sunt aici de 1 ora. spuse si inchise cartea pe care tocmai o rasfoia. Hey Raven pot imprumuta asta, mi-se pare interesanta, ca veni vorba de carti ai vazut una despre Farmece, caut una de cand am venit
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:28 am

  • - Stiu, dar nu-mi imi pasa...oricum, poate nu e inca tura ei sau trage chiulul, spune el pe un ton neobisnuit de calm. Ignora privirile curioase ale unor boboci. Damon mereu incalca reguli. Lua cateva fumuri lungi din tigara sa, lasand fumul sa-i paraseasca buzele sexy si masculine in cerculete care ajungea pana la masa unde erau cele 2 fete.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:28 am

  • Normal ca eram pe acolo, aranjam cartile si nu auzisem lumea pana cand n-am venit mai aproape. L-am vazut pe Damon cu o tigara aprinsa si m-am prefacut ca ii "scap" o carte in cap.
    Stinge tigara inainte sa ti-o sting eu pe limba.ii spun eu serioasa si i-au cartea punand-o pe la loc vazand ca era acolo, fetita cu gura mare si o tipa noua. ce dragut.
    Hey, sunt Katherine si tu esti....?o intreb pe fata zambindui.



ooc: sunt aici dragule, nu pot sa lipesc din biblioteca.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:33 am

  • - IUBIII! tipa el in gura mare, stiind ca nu-i place sa-i zica asa si arunca tigara pe jos dupa ce o strivise intre degete, prinzand-o de la spate intr-o imbratisare de urs, aproape sufocand-o. Ignora toate privirile pentru ca pana la urma lui nu-i pasa in mod special ce cred restul despre el. El mereu era ceva de genul 'I don't give a fuck'.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI
Katherine Pierce


Mesaje : 578
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 29

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 8:38 am

  • Am marit ochii cand l-am auzit si i-am tras o palma in cap sa ca se linisteasca.
    Mai spune-mi asa odata si te arunc pe geam, Si i-a chistocul de jos,ai cos de gunoi langa masa.marai eu la el si il privesc urat.
    Intentionat imi spusese asa ca sa menerveze si sa ma faca sa-l arunc putin pe geam.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 9:46 am

Fredona un cantec auzit in lumea Incuiatilor.Nu stia numele sau,dar ii placea sa cante necunoscutul.Ranji si intra lejer in bibiloteca.Lua o carte mica si groasa si se indrepta inspre o masa de lemn,cand ii vazu pe Damon,Katherine,Hellen si inca o fata.Uhm...salut.Deranjez cumva?intreba el ridicand din umeri si deschizand cartea cu titlul 'Lumea animata in cuvinte'.Citi introducerea si ii privi pe cei patru.Le zambi si incepu sa citeasca iar.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 12:51 pm

  • - Ah, you know you love and you can't throw me trough the window, rase brunetul, ciufulindu-si parul si pocni din degete, chistocul disparand si la fel si tot scrumul pe care Damon evident il lasase sa cada pe jos. Isi trecu o mana prin parul lui Kat si isi arcui sprancenele cand il vazu si pe Xan. Maai, se pare ca se dadea mare petrecere in biblioteca de era atata lume. De ce toti intrebati daca deranjati? Da, e o biblioteca si are trebuie sa fie liniste, but what the fuck?! Nu deranjati pe nimeni, dadu el din umeri.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyDum Feb 10, 2013 11:44 pm

-Hey bitch spuse si isi indrepta privirea spre Xan. Pai nu nu deranjezi, te rog sir i-a loc. spun chicotind. -Raven cand erai prin biblioteca ai gasit o carte despre Farmece caut una de foarte mult timp, a da si despre carte asta e interesanta, unde ai gasit-o?
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyLun Feb 11, 2013 2:17 am

  • - Si ca sa vedeti si voi ca pot fi eroul care salveaza situatia... incepu Damon sa zic in timp ce un ranjet i se forma pe buze. Ochii lui sclipira si in capul lui spuse o vraja muta, ridicand mana si din rafturile biliotecii zbura o carte pana ajunse in mana dansaului. Ta-daa, zise pe un ton amuzat si ii intinse cartea lui Hellen, fiind exact una de care avea nevoie.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 12:24 am

-Mersi mult, imi trebuia mult. Te pot intreba ce vraja ai folosit?Accio sau levicorpus?vrajile ei nu erau atat de puternice, incercase sa foloseasca Accio pentru a gasit cartea, insa nu reusi. Deschiza cartea la "Vraji de vindecare" pe care le studia la ora de "Farmece" si despre care nu stia mai nimic,murmura ceva apoi incepu sa citeasca.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa
Damon Salvatore


Mesaje : 1019
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 28

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 4:25 am

  • - Am folosit o vraja muta pe care am invatat-o acum foarte, foarte mult timp, raspunse acesta dand relaxat din umeri, desi stia ca e cam evaziv raspunsul sau. Ca sa nu mai deranjeze pe nimeni, caci erau totusi intr-o biblioteca si el vorbise in gura mare pana in momentul de fata, isi trase un scaun, la masa unde se adunasera toti ceilalti si lua o carte la intamplare, deschizand-o la pagina 13 si apucandu-se sa citeasca.
Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I
Luca Lestrange


Mesaje : 34
Reputatie : 1
Data de inscriere : 31/01/2013
Varsta : 27

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 7:57 am

Se apropie de locul de unde venea zgomotul, erau multi elevi acolo. -Hey Kat &Damon What's up? am spus ranjind apoi intorcandum capul catre Xan Buna "chestie". apoi ii facu cu mana lui Raven. Apoi se duse in spatele lui Hellen o lua in brate si o saruta pe obraz. Ce faci iubire spuse cu un ranjet pe fata strangand-o tare pe fata.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 8:05 am

Cand baiatul o pupa incepu sa se strambe scotand limba -Ar trebui sa-mi dai drumul, stii nu vreau sa folosesc bagheta pe tine in biblioteca. se scotoci prin buzunare insa nu gasi nicaieri bagheta.luca ce ai facut cu bagheta mea?!?! spuse ea iritata iar baiatul incepu sa o stranga si mai tare suflandui in ceafa si ranjind malefic. -AUCH DA-MI DRUMUL. spuse fata vorbind doar tare nu vroia sa fie data afara din biblioteca din cauza unui bou.
Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I
Luca Lestrange


Mesaje : 34
Reputatie : 1
Data de inscriere : 31/01/2013
Varsta : 27

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 8:12 am

O stranse si mai tare durerea ei il facea sa zambeasca. Mereu i-a placut sa se joace cu ea ca si cand ar fi fst papusa sa pai chiar era cand stateau impreuna mereu se "juca" cu ea, if you know what I mean, de cand s-a mutat de acolo viata i-a fost goala de fiecare data cand il vedea il evita, se simtea singur. -Sa stii ca imi placea si inca imi place sunetul pe care il faci cand tipi. Nu vrei sa-mi dai prilejul sa il aud din nou? spuse randjind malefic, stia ca era o biblioteca, poate Kat nu ii v-a spune nimic, in fond erau prieteni, si cu sigurata ii placea sa o vada pe Vperina suferind.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 8:15 am

OOC:Luca,nu trebuie sa fii gelos de ce se intampla in viata reala. :o3
BIC:
-Mdeah..e un adevarat party aici.Nu ne lipseste decat alte multe lucruri.spuse el dandu-si ironic ochii peste cap.
Ii zambi acru lui Luca atunci cand acesta ii spuse "chestie".Era gelos...mare chestie.Petrecusem mai mult timp cu Hellen decat el,ea fiind iubita lui.Ranji cand fata vorbi urat cu el.
-Stii Lestrange,eu si Hellen nu suntem mai mult ca...prieteni.Poate chiar frati de "cruce",dar nu mai mult.zic eu dand din umeri si privindul superior.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II
Hellen Homeskillet


Mesaje : 84
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 24

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 8:24 am

Ceea ce spusese el ii aduse aminte de cand era mica, well de cand avea 12 sau 13 ani, mereu se juca cu ea ca si cu o marioneta ii placea sa o manipuleze, nu mereu fusese asa, inainte sa plece Luca ii promise ca nu o va uita niciodata si ca o iubeste, ani petrecuti cu el au fost cea mai rea parte din viata sa, insa Luca avuse grija de ea, si niodata nu v-a lasa pe cineva sa o raneasca nu afara de el de sigur. -Luca... spuse cu respiratia taiata.
Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I
Luca Lestrange


Mesaje : 34
Reputatie : 1
Data de inscriere : 31/01/2013
Varsta : 27

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 8:45 am

-Ce treaba ai tu tampitule, ai noroc ca te-am bagat in seama tu cu fitele tale de "Omg sunt fratele lui Voldemort de voi omori cu ocazia asta linse usor obrazul lui Hellen. si scoase limb la Xan Vezi sunt un sarpe. si incepu sa ranjeasca. O auzi pe Hellen murmurandui numele se uita in ochii ei inocenti, obrajii ii erau rosii iar buzele la fel. Nu se putea abtine, pana la urma asa v-a marca faptul ca ea era NUMAI a lui si sa il tina pe Riddle departe de a se apropi de fata. asa ca o saruta, ea nu se impotrvivi ci il sarutanu era un sarut normal era un sarut umed si lung. Se simtea ca in rai.
occ: xan ce se intampla in realitate se intampla.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV
Xan Riddle


Mesaje : 223
Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26

I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do EmptyMar Feb 12, 2013 9:00 am

Izbucni intr-un ras isteric.Apoi,o privi pe Hellen in ochi.Stia ca spunea Help!Asta ma ucide aici!Te rog?.Cum stia?Se pare ca Hellen putea vorbi cu ochii.CUm?Habar nu avea.
-Luca,cred ca Hellen s-a saturat de excesivitatea ta.Las-o te rog.Si nu,nu ma dau mare pentru ca sunt fratele lui Tom,dar chiar cred ca orice om normal nu suporta sa fie atat de batjocorit.spuse calm si raspicat.
Il privi taios si continua lectura.Nu ii pasa,dar trebuia sa aiba grija de asa presupusa sa sora de ''cruce''.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Continut sponsorizat





I have nuffin better to do Empty
MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   I have nuffin better to do Empty

Sus In jos
 
I have nuffin better to do
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: