Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 You, idiot!

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2012 1:13 pm

O prinse sa nu cada si o aseza calm pe scaun lasandu-se pe vine in fata ei. Ofta incet si ii atinse usor obrazul. Se judeca prea mult si asta nu era de bine nici chiar pentru el. Ofta din nou si o privi in ochi.
-Nimeni nu o poate ajuta Heather, nu te mai invinovatii ca nu rezolvi nimic. Nu prea spune despre asta, eu stiu deoarece eu am salvat-o de devoratori cand era mica, altfel nici eu nu stiam. spuse oftand incet.
Nu intelegea de ce se desconsidera atat de mult. Nu stia cum putea sa desfaca totul sa o ajute pe Eliza, dar avea sa o faca pana la urma, sa o ajute cumva .
-Nu te mai desconsidera ok? Nu vreau sa te mai gandesti ca ai dat gres sau ceva de genul, nimeni nu o poate ajuta acum. Nu stiu cum, doar ca unele vraji de protectie merg la ea, dar si asta depinde de vraja se pare. spuse oftand.
Trebuia sa faca ceva nu? Si sa o scoata din soc si sa se gandeasca cum sa isi ajute verisoara, desi nu avea nici cea mai mica idee.
-Voi cauta si voi face tot posibilul sa te ajut ca sa o ajuti ok? Ai incredere in mine, o iubesc, doar imi e verisoara si voi vorbi cu ea si despre asta. spuse oftand incet.
Ii zambi bland si continua sa o priveasca.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyMier Noi 28, 2012 12:03 pm

Imi musc buzele cu putere, nu stiu ce sa fac, nu stiu in cine sa mai am incredere, totul este atat de bluversant, de confuz incat ma da peste cap total, ca si cum ei chiar incearca din rasputeri sa ma scoata din joc.
Oftez si il privesc in ochi, ma pierd din nou si ma blestem ca il las sa aiba un asa efect asupra mea, este ca si cum l-as lasa sa intre in sufletul meu fara sa ma opun prea mult.
-Trebuie sa recunosc ca imi este frica, cu toate zvonurile astea parca lumea mea este data peste cap, daca vor sa ma scoata din joc, ei bine cred ca resuesc pentru ca simt ca nu mai pot sa fac fata si la un moment dat o sa clachez, ca o sa calc stramb si o sa dezamagesc pe tota lumea.
Imi las capul sa cada in maini si inspir adanc, cum imi permit sa ma las asa de vulnerabila in fata lui? Chiar nu trebuie asta, el trebuie sa stie ca sunt puternica, ca pot sa faca fata situatiilor critice. desi la asta chiar nu am atat noroc incat sa imi pastrez calmul..
Simt ca dau gres, de data asta chiar simt ca tot ce fac este gresit, ca tot ce mi se intampla este parca planuit de ani intregi ca sa nu aiba nici macar un punct slab. O sa ajung sa inebunesc la un moment dat sunt mai mult ca sigura.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyMier Noi 28, 2012 12:10 pm

Ofta incet si o prinse usor de maini. O facuse sa il priveasca in ochi.
-Nu dai gres si nici nu vei claca ok? Sunt aici, toti suntem aici sa te ajutam si nu voi permite sa clachezi nici un minut. Incearca sa te calmezi si sa nu mai bagi in seama orice care nu merita. Trebuie sa fi puternica pentru elevi si toti cei la care tii da? intreba calm si ii zambi incet.
Era bland logic, dar incerca pe cat posibil sa nu fie atta de bland. Nu putea sa o lase sa creada ca va claca, stia ca nu o va face, desi orice era posibil pana la urma.
Ofta incet si continua sa o priveasca.
Se ridica in scurt timp si o prinse de maini calumea tragand-o sus si pe ea tinand-o bine incat sa nu pice sau ceva de genul.
Rosti o vraja, ajungand in camera ei de la Hogwarts. Nu conta cum stia sau chestii de genul, era un mic secret de a lui si asta asa va ramane. Zambi incet lasand-o sa stea pe pat si ii facuse o cana de ceai dandui-o apoi.
-Bea asta, ar trebui sa iti revii cat de repede. Voi vorbi cu Eliza promit si o sa fca tot posibilul sa o ajut si pe ea si pe tine. spuse calm si bland mangaindu-i usor obrazul.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:07 pm

Nu ma mai obosesc sa il intreb cum naiba stie de camera mea, sau cum naiba a reusit sa se transporte pe domeniul castelului, defapt chiar in castel cand avem vraji scut pentru asta.
Ma asez secata de puteri pe pat si inchid ochii pentru cateva secunde simtind cum toata lumea se invarte cu mine o ameteala ciudata cuprinzandu-mi corpul.
Simt mirosul mirific al unui ceai si deschid ochii vazandu-l pe Aleks stand in fata mea cu o cana in mana indemanandu-ma sa beau. Imi ridic mana si iau cana ducand-o usor tremuranda la gura si iau cateva inghitituri, sper doar sa isi faca efectul si sa ma calmeze pentru ca sincera sa fiu nu stiu ce m-as face daca as pica fix acum intr-o depresie, nu este momentul potrivit.
Acum tot ce trebuie sa fac este sa lupt, sa lupt si sa aflu adevarul in legatura cu toate zvonurile astea stupide.
Nu stiu ce sa ii mai zic, pur si simplu sta in fata mea si ma priveste si nu pot sa nu rosesc, imi este frica sa ii permit prea mult sa se apropie de mine, nu vreau sa sfarsesc tinand la el prea mult, iar apoi sa imi dea cu flit. Chiar nu am nevoie de asta.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:12 pm

Offta incet, si folosise ceva vraji sa o calmeze pana la urma. Nu se gandise ca avea sa ii mai pese de cneva, dar chiar nu dorea ca tanra sa cada intr-o depresie urata acum. Ofta incet si continua sa o priveasca.
-Mai bine ai dormi putin si vorbim dupa. spuse oftand.
Stia ca avea sa il intrebe multe cand isi va reveni, dar acum chiar nu era cel mai bun moment sa il ia pe el la intrebari. Ofta incet si ii mangaie obrazul, lasand-o sa isi bea ceaiul linistita.
Se aseza langa ea pe pat calm si normal, de parca ar fi de-a casei si ofta din nou.
Era un tic de care nu putea sa scape. Ofta des fara sa isi dea seama de acest lucru si se schimbase poate si prea brusc de fata cu ea.
Isi trecu degetele prin parul negru si ofta iar. Ura asta, dar nu stia cum sa se dezobisnuiasca. Se scapa dde roba, si o privi calm.
Luase cana si o intinse pe pat privind-o.
-Dormi macar o ora, ca sa iti revii sa fii calma te rog.spuse si ii zambi bland.
Era genul de barbat care putea sa fie superb cu o femeie daca vroia, dar depinde si de comportamentul ei fata de el.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:28 pm

Imi musc buzele si il privesc, nu stiu ce s-a intamplat cu vechiul Aleksander, defapt nu prea stiu ce se intampla cu el.
Este atat de schimbator incat ma deruteaza, acum este dragut si bland si simt ca ma indragostesc de el, iar in momentul urmator este rece ca o stanca si imi vine sa ii crap capul. Nu inteleg de ce se comporta astlfel, daca mai stau mult in jurul lui si continua sa faca asa o sa ajung la nebuni cu siguranta.
-Nu cred ca pot sa dorm.
Nu sunt sigura ca vreau sa dorm cand simt cum tot sangele imi clocoteste in vene, pe bune cand sunt langa el parca sunt altcineva, mintea mea o ia la goana pe campii nedescoperite avand ganduri nu prea decente, iar inima mea continua sa pompeze sange ca disperata de parca as alerga la un maraton.
Inspir adanc in incercarea mea de a ma calma si inchid ochii, il simt langa mine pe pat si asta ma face sa vreau sa stau in bratele lui, sa ii simt structura corpului.
Sincera sa fiu nici nu stiu de ce vreau toate astea, insa asa simt, simt ca am nevoie de el mai mult ca niciodata, ceea ce e ciudat pentru ca astazi este prima oara cand ne vedem dupa aproape doi ani..
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:33 pm

- Incearca, trebuie sa poti sa dormi.sopti.
Facuse o vraja non-verbala ca tanara sa poata dormi si o lua usor in brate. Nu stia sigur de ce facuse asta, dar nici nu mai conta acum. Ofta incet si ii saruta fruntea.
O lasa sa doarma, desi ii era ciudat sa stea langa ea si sa o tina in brate de parca ar fi impreuna. Nu ca, nu s-ar fi gandit la asta, dar chiar nu vroia sa o raneasca.
Era printre putinele fete pe care chair nu vroia sa le raneasca. Ofta incet din nou, el cu ticul sau de care nu putea sa scape si adormi fara sa vrea cu ea in brate.
Stia ca doarme, era mult prea linistita ca sa fie treaza, plus ca nu il intrebase inca nimic, ceea ce insemna ca totul era in regula.
Zambi in coltul gurii si continua sa doarma al naibii de obosit.Dormise atat de rau in acele luni, inat se mai mira ca mai putea sa stea in picioare.
In mod normal ar fi ras la propriile ganduri, dar nu prea avea sanse in acel moment, mai ales ca doarma atat de bine . Nu credea ca se va mai trezi foarte repede.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:45 pm

Simt cum somnul apare usor in corpul meu molesindu-l si imi inchid ochii lasandu-ma prada lui. Ultimul lucru pe care il mai simt inainte sa cad cu totul in negura cetoasa a somnului sunt bratele lui atat de ferme tragandu-ma spre el. Oare am visat asat sau chiar se intampla? In momnentul asta sincera sa fiu nici ca imi pasa.
Ma rasucesc imi asez capul mai bine pe perna sau cel putin asta sper eu sa fie si imi bolborosesc ceva ce nici eu nu pre aintelg, cine stie..
Cand deschid ochii primul lucru pe care il fac este sa ii iinchid la loc, mai vreau sa dorm nu as vrea sa ma fi trezit asa de devreme, se simte de parca as fi dormit doar cateva secunde nu cateva ore. Constientizez apoi ca perna mea este brusc prea moale, ceea ce nu se poate, inseamna ca stau cu capul pe pieptul lui. Inima incepe sa imi bata mai tare si deschid brusc ochii privind tavanul meu blue. Imi intorc ochii spre el si vad ca inca doarme. Arata asa de inocent cand doarme, atunci cand toate gandurile si grijile pe care le are in viata nu sunt aratate.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 1:52 pm

Dormea asa de bine cu ea in brate fiind rupt de oboseala. Nu prea simtea cand aceasta se misca sau ce naiba facea pe langa el. Continua sa doarma inca o perioada, nu mult ca amintirile ii stricase cam tot.
Ofta in somn si o stranse mai aproape de pieptul sau zambind si se trezi in scurt timp. Zece minute in plus fata de ea dormise, dar nu prea ii mai pasa acum lucru acesta . Zambi in coltul gurii si o privi in ochi.
-Neata. sopti usor somnoros.
Nu prea stia ce sa zica, nici nu stia cat dormise sau ce naiba se mai intampla in jurul lui acum. Era atat de buimac, se simtea la fel ca un drogat in acele momente ceea ce il facuse sa ofteze incet. Nu stia de ce sau cum, dar nici nu prea isi batea capul cu asta.
Era genul de persoana care nu suporta sa se trezeasca devreme, desi se mira ca inca mai avea un loc de munca si toate cele.
Ofta la aceste ganduri si o privi calm.
-Cum te simti? inttreba curios.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyJoi Noi 29, 2012 2:04 pm

Zambesc automat si casc ducandu-mi mana la gura, mai bine spus este seara nu stiu de unde scoate el dimineata, sau cel mai probabil este o ora foarte mica a diminietii probabil, doua sau trei a.m.
-Hmm cred ca ma simt mai bine.
Imi ridic privirea ca sa il pot privii si ochii sai imi face corpul sa se cutremure, nu imi place asta pentru ca sunt in bratele lui si poate simtii tot ce corpul meu exprima fara acordul meu.
Arata asa de bine cand este somnoros incat imi vine sa sar pur si simplu pe el si sa dau dracului toate regulie, toata etica profesioanala,totul absolut totul.
Cred ca nu are habar ce efect are asupra mea, defapt ce efect a avut mereu asuprea mea, doar ca odata cu trecerea timpului am invatat sa il maschez, si chiar am reusit pana ieri cand m-a dat cu totul peste cap, iar acum simt ca nu mai pot remedia problema, firar sa fie.
-Tu te simti bine?
Nu stiu de ce am impresia ca nu este in cea mai buna dispozitie, sa fie de la mine? Ca am dormit in bratele lui? Ei bine sper sa nu.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 09, 2012 6:31 am

Chicoti incet cand ii auzi a doua replica. Nu intelegea de ce il intreba daca el se simte bine. Era doar ingrijorat ca Eliza avea sa o ia razna cu totul, dar ehh avea sa ii treaca pana la urma, sau cel putin asa spera satenul.
-Da, ma simt bine. Putin obosit doar. spuse zambindu-i ceva mai cald ca deobicei.
Nu era genul de persoana care sa isi arate afectiunea la o anumita persoana, dar acum nu mai conta asta. Spera la ce e mai bun, si ehh avea sa vada ce va face mai incolo.
Ofta din nou, trecandu-si degetele prin par si o privi , mangaindu-i usor obrazul.
-Incearca sa nu te mai lasi daramata de toate problemele, iti faci tie rau in primul rand si celor din jur apoi. spuse ceva mai bland.
Nu stia ce era cu el, dar ceva se schimbase din momentul in care o luase in brate, lasand-o sa doarma pe el. Spera ca nu ii va da planurile peste cap, desi clar o facuse deja, ca nu mai era el, care fusese odata.
La fel de rece si indiferent.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 09, 2012 6:54 am

Deci ceea ce face el intrece cu mult asteptarile mele, este atat de schimbator incat nu stiu ce sa mai cred despre el, acum este bun si bland si dulce si ma face sa ma indragostesc de el. Imi scutur capul insesizabil.
-Nu prea conteaza daca ma ranesc singura.
Imi musc buzele si il privesc in intunericul care ne inconjoara pe amandoi, cu ajutorul razelor lunii reusesc sa ii vad parul de culoare aramie care mi-a facut intodeauna o pofta cretina de al mangaia, de a vedea daca este la fel de moale precum pare.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 09, 2012 7:03 am

-Ba da, conteaza enorm de mult. spuse oftand privind-o.
Ii atinse usor obrazul si ofta din nou. Nu stia ce sa zica, se simtea ciudat cu ea, dar ciudat in sensul bun si asta il deruta destul de mult.
Ofta si isi trecu degetele prin par, mangaindu-i in continuare obrazul si privind-o in acei ochi, ce il faceau sa se gandeasca la ceva total iesit din comun, din punctul sau de vedere, dar o lasase balta pe moment.
Isi musca buzele, si isi apropie chipul de al ei. Ii privi buzele si o saruta pur si simplu, fara sa isi dea seama.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 09, 2012 7:36 am

Ochii mi se maresc cand il vad ca se apropie periculos de mult de capul meu insa nimic nu s-a comparat cu faptul ca peste cateva secunde buzele lui sunt peste ale mele facandu-ma sama simt in al noulaea cer. Imi inchid ochii si il las sa ma sarute, in timp ce mainile mele se duc in parul lui.
Insfarsit pot sa ii ating parul, pot sa vad daca este moale sau nu si pot spune ca mana pe inima ca este al naibii de moale si de fin, ador sa imi trec mainile prin el.
Il musc de buza si incet imi strecor limba pe sub dintii lui ca sa ii explor gura atat de dulce. Oh doamne cat de mult ma poate inebuni baiatul asta..
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 09, 2012 7:55 am

Nu se asteptase sa ii raspunda, far se pare ca orice era posibil pana la urma. Schita un mic zambet si continua sa o sarute, simtind acel fior cald in tot corpul. Se simtea bine, era suta in mie sigur de asta, dar nu stia ce ar putea sa mai spuna acum, sau ce sa faca.
Isi puse usor degetele pe talia ei, tragand-o peste el continuand sa o sarute, prinzand-o usor de limba. Ii musca putin limba si continua apoi sarutul , facandu-l pasional si dulce, cum doar el stia.
Nu stia sigur ce il apucase, dar nici nu ii mai pasa acum.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 10:48 am

Nu m-am gandit nici macar o clipa in existenta mea ca voi ajunge sa ma sarut cu Aleksander, daca imi spuneai asta sfarseai cu un pumn in fata sau cu ingoranta mea totala, si totusi uite-ma aici in camera mea de la castel, peste el sarutandu-l cum nu am sarutat un barbat in toata viata mea.
Limba lui este incalcita pe a mea si ii simt mainile pe talie, corpul imi tremura sub atingirile lui si nu stiu cum face asta, nu stiu cum resueste sa ma copleasca asa de tare cu atingerile lui, cu felul lui de a fi.
Ma atrage cum nu m-a atras un barbat in toata viata mea. Imi duc mainile in parul lui si il strang tare in timp ce dintii mei strapung buza lui de jos.
Totul devine mult mai surescitat si mai urgent intre noi si ajung sa cred ca toata viata mea o sa ia o alta turnura dupa asta.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 11:06 am

Marai incet in momentul in care il musca. Nu ii placea sa fie muscat , dar cu ea era ceva diferit si se prinse de asta si el. Se intoarse putin, fiind peste ea si continua sa o sarute, coborand la un moment dat pe gatul ei.
Nu vroia sa se opreasca moemntan, simtindu-se prea bine, acum. O musca usor de gat, mangaindu-i obrazul si reveni la buzele ei. Era ceva ciudat la ea, ceea ce il atragea de o mie de ori mai mult decat orice alta femeie.
Se departa cand simti ca nu mai avea aer si o privi in ochi, simtind acel gol in stomac, ce il simtea cand tinea la cineva. Nu vroia sa o raneasca, dar acum nici nu avea cum sa mai dea inapoi, oricat de mult ar fi vrut.
Zambi intr-un final, si ii mangaie obrazul. Se asteptase totusi ca tanara sa il pocneasca.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 11:50 am

Am simtit sub mine patul moale si am simtit cum toata ratiunea mea dispare, mainile mele s-au dus pe sub camasa lui mangaindu-i pielea fierbinte.
Respiratia mi-a iesit pe gura ca un suierat cand i-am simtit buzele pe gatul meu si mi-am inchis ochii.
Nu am habar ce se intampla cu mine, mii de sentimente imi ravaseste acum inima si ma face sa ma simt mai vulnerabila ca niciodata. Imi este frica de ceea ce as putea sa simt pentru el, imi este frica sa admit ceva ce s-a intamplat cu multa vreme inainte.
Cand sarutul nostru se sfarseste raman tot cu ochii inchisi pieptul ridicandumi-se cu rapiditate, imi este frica sa deschid ochii, imi este frica de ceea ce am sa vad eu in ochii lui si de ceea ce o sa vada el in ochii mei.
Mereu mi-a fost frica de schimbare, iar acum cand ma aflu in cursul uneia, nu ma pot oprii sa nu imi fie frica, imi este.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 11:54 am

O privi calm, dandu-si seama ca ceva nu era in regula. Ii mangaia usor obrazul oftand , dandu-se putin de pe ea, dar continua sa o priveasca.
-Heey, esti bine? intreba pe un ton bland.
Se schimba al naibii de des, dar nu avea ce face. Trebuia sa se obisnuiasca toti cu schimbarile lui bruste , dar ehh nu mai conta asta. Ofta iar, fiind acel tic de care nu putea scapa de nici o culoare si care devena din ce in ce mai enervant.
Se dadu cu totul de pe ea, stand acum intins in pat si privea tavanul.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 12:09 pm

Cand decid sa deschid ochii tot ce pot sa vad este tavanul meu albastru, inspir adanc si imi trec limba peste buze.
-Da cred ca sunt bine..
Las propozitia in aer,nu stiu ce sa spun, nu stiu sa fac, nu stiu ce simt, iar asta ma aduce in pragul total al nebunei. Cum a reusit asta? De ce vrea sa ma inebuneasca? De ce ma face sa ma indragostesc de el? Stiu ca este un player, iar faptul ca m-a sarutat probabil ca a fost doar asa ca sa mai aiba inca una pe lista, ce o sa fac eu de acum incolo?
Imi duc mana la par si o las acolo inca privind tavanul, este langa mine, ii pot simtii respiratia sacadata si totusi nu ma pot covinge sa ma intorc spre el si sa il privesc, nu ma pot convinge sa ma intorc la el sa il plesnesc si sa ii spun ca nu sunt una din fufele lui.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 12:15 pm

O privea si numara in gand secundele. Astepta. Logic ca tanara avea sa o ia razna pentru ce ii facuse si astepta acel moment cu atat de multa nerbadare. Era ceva in el, ce ii dadea o placere sadica in momentul in care Heather avea sa explodeze la propriul jos.
Ar fi putut sa il respinga de la inceput, dar aceasta prefesare sa ii raspunda cu o pasiune pura la sarut, ce pe Aleksander il facuse doar sa o vrea mai mult. Era constient de faptul ca era un mare nenorocit si asta nu se va schimba niciodata.
Nici pe Emily , care o iubise cu adevart nici pentru ea nu reusise sa se schimbe, dar daca pustoaica de langa el, reusea sa il schimba jos palaria pentru ea, desi Aleksander nu era de parere ca era cineva, pe acel intreg pamant care va reusi sa ii schimbe nenorocirea de care dadea dovada si de care se bucura in fiecare secunda.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 12:33 pm

Au trecut aproximativ zece minute si nu am zis nimic, nici el, practic stam unul langa altul dar se simte distanta dintre noi ca si cum ar fi de zece kilometrii. Nu stiu ce se intampla insa simt ca o sa izbucnesc in plans cat de curand si chiar nu am chef ca el sa ma vada asa.
-Nu a fost bine ce am facut, cred ca ar fi mai bine sa pleci.
Vocea imi este seaca si simt cum tot corpul incepe sa mi se scufunde intr-un abis din care cu siguranta nu am cum sa mai ies, cel putin nu prea curand.
Las ploapele sa imi acopere vederea si imi mestec cu nervozitate buzele. Daca situatia era alta poate ca as fi putut sa am incredere in el, poate ca totul ar fi stat altfel, dar nu suntem aici, stiu reputatia lui si mai stiu ca nu este genul de barbat pe care il poti tine langa tine doar pentru simplul fapt ca tu il iubesti. Stop nu il iubesc, nu vreau sa fac asta si o sa ma incapatanez pana cand o sa sterg totul din inima mea. Trebuie sa pot sa fac asta.
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 12:38 pm

Ofta incet. Nu se asteptase la asa putin, chiar deloc. O privi calm si ii intoarse privirea spre el. Nu ii arata nimic, defapt tot ce putea citi in ochii lui acum era blandete. Putea fi un actor de milioane si asa facea el rost de tipe care ii cadeau foarte repede in brate.
Ofta din nou.
-Hey, de ce zici ca nu a fost bine? intreba curios.
Normal ca facea pe prostu si stia ca la cat de nedumerita si cu capu in ceata era acum tanara, nu se va prinde ca el stie de ce a fost rau tot ce facusera, si ar fi continuat, dar avea si el pana la urma o constiinta oricat de mica era.
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
Heather Snow


Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 29

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 12:54 pm

-Pur si simplu nu e bine ok? Nu voi fi o alta fata pe lista ta bine?
Ma desprind din privirea lui si ma ridic din pat, simt ca nu mai am stare, simt cum toate sentimentele din inima mea sunt intr-o batalie intensa si nu ma lasa sa respir.
-Cred ca cel mai bine ar fi sa pleci, nu vreau sa ramai aici.
Il privesc rece si arat cu degetul spre usa de pe peretele opus, am batut din picior exact ca un copil de cinci ani care nu primeste bombonica si mi-am trecut mana prin par agitata.
Nu vreau sa vada cat de agitata sunt, nu vreau sa creada ca i-am cazut la picioare, pentru ca jur asta nu o sa se intample niciodata.
Chiar trebuie sa plece si asta acum pentru ca nu am nevoie de el sa imi faca viata si mai confuza decat e.
Nu stiu cum au degenerat lucrurile la o asemenea chestie insa stiu ca nu vreau sa continui sarda lui, pur si simplu nu pot si nu vreau.


Ultima editare efectuata de catre Heather Snow in Dum Dec 16, 2012 1:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Aleksander Crowford
Adult
Adult
Aleksander Crowford


Mesaje : 44
Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 38

You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 EmptyDum Dec 16, 2012 1:07 pm

Zambi in coltul gurii cand o auzi si se ridica. Avea un avantaj destul de mare fata de ea, dar nu mai conta acest lucru. Facuse un pas spre tanara, zambind in continuare.
O prinse de mana si o lipi cu brutalitate de peretele din spatele ei.
-Chiar vrei sa te pui cu mine? o intreba pe un ton senzual privind-o in acei ochi superbi.
Da, negarea era pe primul plan la el. Nu ar recunoste pentru nimic si nici nu si-ar calca pe orgoliu pentru ea, oricat de mult ar vrea acolo undeva in adancul lui.
-Te pot trece pe lista mea oricum, mi-ai picat deja in brate, dar pacat ca , crezi toate zvonurile spuse de prost gust. Sunt un nenorocit stiu, dar nici nu prea imi bat joc de femei, mai ales de ce carora le stiu toate slabiciunile. spuse.
O tinea de barbie si imobilizata fara sa se mai poata misca din cauza lui.
-Ai grija ce spui papusa, de mine oricum nu scapi si te pot face a mea acum daca vreau si doar viol nu o sa se numeasca.spuse.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You, idiot!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You, idiot!    You, idiot!  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
You, idiot!
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Azkaban-
Mergi direct la: