Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Hogwarts's Army
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hogwarts's Army


 
AcasaAcasa  SortareSortare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 The war is coming !

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 5:28 am

Atunci cand Leloush ii ridica bland chipul, Jane isi descoperi ochii inlacrimati, fiind evident cat de socata si speriata era in legatura cu ceea ce aflase si se intampla. Inghiti in sec, buzele tremurandu-i anemic. Mainile ei fine se ridicara lent si le prinsera pe ale lui, mai mari si mai puternice. Se ridica in picioare, pastrandu-si palmele in ale lui.
- Vrei sa spui ca... ori mor eu, ori mori tu? Asta e ideea? intreba, realizand ca era singura cale de a media acest conflict bizar.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa
Leloush Petrova


Mesaje : 604
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 29

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 5:30 am

  • Leloush o privi putin pierdut cand ii auzi intrebarea... nu fu in stare sa raspunda, fiindca desi suna dur, cam asa stateau lucrurile. Inca nu gasise o solutie prin care sa-l opreasca pe Mikael care sigur punea ceva la care in legatura cu asta. Si normal ca tanarul Petrova era dispus sa renunte la propria viata pentru ea, dar nu-i putea spune asta cu voce tare, stia ca nu ar fi acceptat in ruptul capului un astfel de sacrificiu din partea lui.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 5:35 am

Tacerea lui Leloush fu mai mult decat un raspuns, pentru ca Jane realiza ca asa stateau treburile. Devoratorii care fusesera impotriva tatalui ei erau acum impotriva ei, iar daca baiatul nu isi ducea misiunea la bun sfarsit, avea sa fie ucis. Nemaiputand suporta presiunea, il imbratisa calduros, mai profund ca niciodata, lasandu-si capul pe pieptul lui.
- Nu pot sa te las in situatia asta... murmura. Nu pot sa ma gandesc in fiecare zi ca esti in pericol si ca s-ar putea ca seara sa nu te mai intorci.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa
Leloush Petrova


Mesaje : 604
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 29

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 5:47 am

Ii raspunse imbratisarii, oftand usor.
- O sa fiu bine...cred, murmura scurt, desi acel "cred" spunea clar faptul ca nu era defapt deloc asa, si el insusi stia ca e in mare pericol, mai ales datorita lui Mikael. Nici nu stia ce sa le spuna lui Kol si Meghan, poate era mai bine sa nu-i implice...desi, poate Kol i-ar fi ajutat, nebunul de Mikael era el dus cu pluta, dar nu si-ar fi ranit propriul fiu.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 7:25 am

Jane ramase la fel de aproape de el, doar ca isi ridica chipul pentru a-l privi. Daca te uitai la ea, puteai vedea in ochii ei expresivi cat de speriata si nedumerita era.
- Daca e ceva ce pot sa fac pentru ca tu sa fii in siguranta... o sa o fac, ii spuse scurt si sincer. Poate ca nu avea sa isi riste chiar viata, dar putea risca multe alte lucruri, pentru ca lui sa ii fie bine.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa
Leloush Petrova


Mesaje : 604
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 29

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 7:30 am

  • - E-n regula, ma voi descurca...totul va fi bine, incerca el sa sune mai convingator, dar nici macar el nu stiu cum sunasera toate lucrurile acelea spuse de el, care chiar nu prea credea asta, fiindca era bagat in belea pana in gat. Isi trecu scurt degetele reci pe obrazul ei, apoi ofta, lasandu-si capul pe spate, sprijinit de spatarul bancii.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 7:46 am

Inghiti in sec si aproba din cap, desi nu era atat de sigura. Stia ca daca voia, se putea transforma fara probleme intr-un nou Voldemort, dar pur si simplu nu putea sa faca asta, nu acum.
- Puteai sa-mi spui... Ar fi trebuit sa-mi spui. Poate daca stiam din timp, nu se mai ajungea aici, il mustra bland, lasandu-si mana in a lui.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa
Leloush Petrova


Mesaje : 604
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 29

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 7:53 am

  • - Mai devreme sau mai tarziu tot intr-un punct mort ajungeam ,plus ca daca iti spuneam, te puneam si mai mult in pericol, cu cat aflai mai devreme... murmura simplu, oftand, inca privind spre cer in timp ce cauta in mintea sa tulburata o solutionare, dar..degeaba incerca, era mult prea darmat ca sa poata gandi limpede.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI
Jane Rivers


Mesaje : 677
Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 27

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptyVin Mar 01, 2013 8:06 am

Jane se muta mai aproape de el si il imbratisa, strangandu-l cumva la piept. Ii saruta obrazul, apoi fruntea, apoi isi sprijini bland obrazul de parul lui moale, inchizand obosita ochii.
- O sa fim bine, murmura. O scoatem noi la capat.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa
Leloush Petrova


Mesaje : 604
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 29

The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 EmptySam Mar 02, 2013 6:06 am

  • - Mda...stiu... bolborosii dupa aceea, dar tonul sau fu destul de incredul. Era mega obosit si avea o stare de somnolenta agravata cu cat statuse mai mult nedormit. Isi freca ochii si masa tamplele, scotand un oftat.Nu ma simt prea bine...cred ca mai bine m-as duce in pat. spune, muscandu-si buzele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The war is coming ! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: The war is coming !   The war is coming ! - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
The war is coming !
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: